Festivāls “Summertime” notika pēdējoreiz

Dzintaru koncertzālē izskanējis 17. un šādā formātā arī pēdējais starptautiskais festivāls “Summertime – aicina Inese Galante”. Pirmoreiz tajā par skatuves pilntiesīgiem saimniekiem kļuva arī Ineses Galantes jauno talantu konkursa uzvarētāji.

Dzintaru koncertzāle ir mākslinieces Ineses Galantes bērnības atmiņas, kas pēc ilgām pārdomām pirms 17. gadiem rezultējušās ikgadējā mūzikas festivālā “Summertime”. Viņa stāsta: “Tā bija iemīļota vieta, kur mani vecāki un draugi mēģināja dabūt biļetes. Te bija tādas rindas. Cilvēki gribēja tikt iekšā, jo bija fantastiski mākslinieki, orķestri. Man tas palika “iekšā”, ka tā vieta ir svēta.”

Šogad festivāls notika pēdējo reizi, bet pirmoreiz tajā bija iekļauts arī jauno talantu konkurss. Galante: “Pieradām pie tā, ka vismaz viens divi jaunie talanti uzstājas, pirms sākas profesionāls un jau pieredzējis mākslinieks, vai arī kopā ar kādu. Tā kā viņi ir uz tāda viļņa un ir tik labs līmenis, mēs sākām domāt, ka vajadzētu atļaut būt pašiem saimniekiem uz lielās skatuves.”

Ar konkursa “Ineses Galantes talanti” uzvarētājiem, kuri šogad piedalījās koncertā “Uzlecošās zvaigznes: jaunie un spožie”, tikāmies koncerta ģenerālmēģinājumā. Taustiņinstrumentus tajā pārstāvēja kuldīdzniece Ilva Ešenvalde: “Es tiešām ļoti priecājos par to, ka šeit ir iespēja uzstāties. Šī programma tika atskaņota arī pirms tam. Daļa no programmas skolas beigšanas eksāmenā.”

Uz Dzintaru koncertzāles skatuves pirmo reiz kāpa arī Inna Kločko, kura uz Latviju kopā ar dzīves biedru pārcēlās tikai pirms dažiem gadiem. Viņa saka: “Man ir liels gods šodien uzstāties Dzintaru koncertzālē, bez Ineses Galantes palīdzības es šeit šodien nestāvētu. Es jūtos kā zem uzticama un sargājoša spārna, jo tad, kad atbraucām, tieši Inese Galante deva padomus, kur iet un pie kā griezties.”

Šoreiz ikgadējais festivāls “Summertime – aicina Inese Galante” šādā formātā bija pēdējais, tomēr tas neattiekšoties uz jauno talantu konkursu un citām muzikālām aktivitātēm, jo labiem talantiem ir jāpalīdz attīstīties.


#SIF_MAF2023