Galvenais noteikums – neskriet! Soļbols kā veselības un draudzības veicinātājs

Pirmdienas rītus trenera vadībā uzsāk kāda īpaša sporta veida piekritēji. Soļbols, kura saknes meklējamas Anglijā, tika izgudrots pirms aptuveni astoņiem gadiem. Tas līdzinās labi zināmajam futbolam, tomēr, nodarbojoties ar šo sporta veidu, ir jāzina dažādas citas nianses, kā, piemēram, soļot, ne skriet! Rīta treniņā, iepazīstot soļbola treneri Juri Ojāru Beņķi, noskaidrots, futbols ir viņa sirdslieta jau kopš bērnības Tā kā soļbols ir cieši saistīts ar futbolu, viņš vēlējies to ieviest arī Latvijā, jo pasaules mērogā šis sporta veids jau ir plaši zināms. 

Treniņos piedalās vairāki dalībnieki, tomēr daži, ņemot vērā darba vai sadzīves apstākļus, šo sporta veidu ir pametuši. Soļbola spēlētāji ierasti ir cilvēki vecumā virs 50 gadiem, tomēr šajā komandā laipni aicināti visi spēlēt gribētāji. Soļbola dalībniekiem ir pieredze nodarbojoties ar citiem sporta veidiem, piemēram, volejbolu, basketbolu un regbiju. Arī soļbols ir komandas spēle, un komanda šiem dalībniekiem ir ļoti svarīga. “Tieši sociālais aspekts ir tas, kas palīdzējis tai spēlei aiziet pasaulē, jo, piemēram, tipiskais britu pensionārs sēž mājās, viņa bērni sen strādā, mazbērni iet skolā. Tagad viņam ir vismaz reize nedēļā,” atzīst soļbola treneris. 

Galvenais noteicējs pirmdienas rītu treniņu apmeklēšanai ir laba pašsajūta un satikšanās prieks, bet daži soļbolisti pauž, ka apmeklē treniņus arī, lai vasaras periodā, kad sniegs jau būs nokusis, gatavotos kopīgām nodarbēm ar mazbērniem.

Nav noslēpums, ka katram cilvēkam, neatkarīgi no vecuma, svarīgi ir darbi gan mājās, darba vietā, kādam arī dārzā, taču tikpat svarīgi ir atrast laiku arī sev. “Tas ir ļoti labs pieturpunkts, kad cilvēks ir pensijā un viņam nav jāiet darbā. Fakts, ka ir jāsagatavojas garīgi, mentāli, fiziski un jābūt citā vietā un laikā ir ļoti veselīgi.” Soli pa solim, gūstot pozitīvas emocijas un pavadot laiku jaukā kompānijā, kā arī papildus esot fiziski aktīviem – tā raksturojama pieredze soļbola treniņu laikā.