Ielu mākslas festivālā Kuldīgā apglezno desmit sienas

Pagājušajā nedēļā Kuldīgā bija sastopami mākslinieki, kuri dažādu ēku sienas pārvērta mākslas darbos. Te notika otrais Ielu mākslas festivāls, kas pulcēja māksliniekus ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstīm. Nedēļas laikā tika apgleznotas desmit sienas un izveidota viena keramikas skulptūra. Tā pamazām pilsētas jaunākā daļa pārvēršas par iespaidīgu āra mākslas galeriju. 

Luis K. Guevara ir no Venecuēlas, Kuldīgas Ielu mākslas festivālā viņš ir pirmo reizi. Te topot lielākais viņa sienas gleznojums, kura idejai iedvesmojies no latviešu tautas dejām. Izpētot dažādus materiālus, darbs veltīts Kuldīgas Tautas deju ansamblim “Venta”. “Es tiešām ļoti izbaudu kustību, emocijas, veidu, kā dejotāji sadejojas, izbaudu to kopības sajūtu. Tas man iekrita acīs gan konceptuāli, gan vizuāli, un es izlēmu to atkārtot ar savu gleznojumu šeit,” saka Luis K. Guevara, mākslinieks no Venecuēlas.

Un tā nedēļas laikā uz vairākām sienām dažādās pilsētas vietās tapuši Kuldīgas mākslinieku darbu pārnesumi. No kādas noraugās iespaidīgs mākslinieka un grafiķa Indriķa Zeberiņa portrets, uz kādas citas sienas tapis spilgts grafiti. “Šogad taisīju savā stilā, grafiti tēlus, burtus, kas savienoti ar tēliem, dažādām emocijām. Mums viena no lietām, kas ir Kuldīgā, ir kaķi, Kuldīga ir pilna ar kaķiem, visi mākslinieki vienojāmies noslēpt kaķus savos darbos,” pauž Rolands Gūtmanis, mākslinieks.

“Kā grods tīri interesanta perspektīva rodas. Ejot apkārt, var redzēt, kā taurenis mainās, iet kustībā līdzās,” saka Guntis Obodņikovs, mākslinieks.

Šis ir otrais gads, kad Kuldīgā notiek Ielu mākslas festivāls. Tas turpina sākotnējo ideju – pilsētas jaunākajā daļā dažādu katlu māju vai garāžu, vai citu ēku baltās ķieģeļu sienas padarīt krāsainas, tā veidojot netradicionālu āra mākslas galeriju.

Sienu apgleznošanā piedalījās ne tikai Latvijas un ārvalstu mākslinieki, bet arī Senioru skolas dalībnieki un mākslas skolas audzēkņi un skolotāji. Savukārt pie dzīvnieku patversmes “Mīļās ķepiņas” apgleznotas ne tikai sienas, bet uz kādas ēkas jumta mājvietu atradis arī keramikas kaķis.

Festivāla laikā notika arī vairākas lekcijas un meistarklases, kuras vadīja festivāla mākslinieki. 


Foto: ekrānuzņēmums; Facebook, 100 g kultūras