Ikšķilē jau trešo gadu darbojas Senioru skola

Lai pavadītu interesantāk un aktīvāk savas vecumdienas, daļa senioru piedalās dažādās aktivitātēs, ko piedāvā vairākas organizācijas, piemēram Senioru skolas, kas Latvijā ir tikai dažas. Viena no tām ir arī Ikšķiles Senioru skola, kas darbojas jau trīs gadus, un tajā iesaistās aptuveni 90 pirms pensijas un pensijas vecuma cilvēki. 

Viena no Ikšķiles Senioru skolas piedāvatajām aktivitatēm ir rīta vingrošana. Jau otro gadu seniori katru nedēļu dodas vingrot. Kā norāda veselības sporta trenere Zigrīda Sprukte, atsaucība ir ļoti liela. “Ir vienkārši fenomenāla liela. Viņi nāk. Viens otru kustina, aicina un velk, un mundrina. Un tas ir vienkārši… baigi forši.”

Ikšķiles pilsētas iedzīvotajs Roberts: “Man ir 89 ar pusi gadu. Vēl aizvien vingroju. Lielākais ieguvums, ka es tomēr jūtos stingrs, varu vēl joprojām vingrot un varu kustēties. Ļoti ērti un visādi labi. Apģērbties, arī kaut kādus darbus padarīt mājās dārzā. Jo visi tie vingrojumi palīdz manam augumam.”

Ikšķiles Senioru skola veidota ar mērķi iesaistīt seniorus savas dzīves kvalitātes saglabāšanā, lai pēc došanās pensijā vai jau pirms tam varētu lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku. Senioru skola piedāvā dažādas izzinošas lekcijas, doties uz vingrošanu, kā arī apgūt angļu valodu un datorprasmi.

Tīnūžu pagasta iedzīvotājs Artūrs: “Vispār, ja kāds aktīvi grib piedalīties šajā visā sabiedrībā, kas mums te notiek Senioru klubiņā, ļoti daudz ko var darīt. Visas dienas gandrīz ir aizņemtas. Ļoti labas lekcijas mums trešdienās ir, pasākumi, rotaslietu taisīšana. Ja grib mājās sēdēt, tad jau ātri noveco cilvēks.”

Sprukte: “Pirmkārt, tā ir satikšanās, tās ir viņu sarunas un dalīšanās gan priekos, gan bēdās, un to, ka ir iespējams apgūt informāciju un paši to izdarīt.”

Ideja par Senioru skolu radās Sanitai Bertmanei studiju laikā. Viņas vecāki devās pensijā un Sanita sāka pētīt senioru karjeru. “Nav noslēpums, ka mūsdienu izpratnē karjera vairs nav mūsu profesionālā darbība, bet tā ir visas dzīves garumā spēja realizēt potenciālu, tās intereses, kas ir mūsos. Tad mans jautājums šajā maģistra darbā ir – kas tad notiek tajā brīdī, kad beidzās tās aktīvās darba gaitas.”

Pētījuma laikā Sanita atklāja, ka Senioru skolas ir ļoti izplatītas ārvalstīs, taču Latvijā tādu nebija daudz. Tāpēc tika nolemts dibināt Senioru skolu Ikšķilē. Nu jau pagājuši trīs gadi, nākotnes plānos ir izveidot senioru tīklu Latvijā, lai katrā pilsētā būtu Senioru skola. 


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".#SIF_MAF2023