Izveidots albums "Dziesmas manai Jelgavai"

Drūms gads Covid-19 laikā bijis arī mūziķiem un dziesminiekiem, taču dienas gaismu ieraudzījis ilgi gaidītais albums “Dziesmas manai Jelgavai!".

Gundars Lintiņš, bundzinieks, stāsta, ka viņam valsts darbs esot, taču radošums, skatuve ir tas, kas mūziķiem pietrūkst un bez kā nevar dzīvot. Mūziķis Uldis Timma pauž , ka komponistiem vai uzpildītājiem albums ir kā grāmata ar stāstiem, pasakām – dzejoļu krājums, kas tiek iepakots, saglabāts, kā arī nodots klausītājiem.

Ideja par mūzikas albumu radusies jau pirms pieciem gadiem, atzīmējot Jelgavas 750. gadskārtu, kad izskanēja koncerts ''Pa gabaliņam Jelgavu lieku''. Uldis Timma stāsta, ka no tā koncertuzveduma tika atlasītas tās dziesmas, kuras ir par Jelgavu un kur tā ir minēta. Jāpiebilst, albumā iekļautas deviņas dziesmas un četras versijas par pašu populārāko dziesmu ''Satiksimies Jelgavā'', kas tiek dēvēta arī par Jelgavas himnu.

Dziesmās Jelgava pieminēta arī daudz senāk. Albumā iekļuvusi arī viena tautasdziesma, kurā izskan Jelgavas vārds. Jāsaka, folkloras kopas ''Dimzēns '' pūrā tādu ir ne mazums.

Mūziķi stāsta, ka mūza ciemos nākot negribīgi, taču jau esot dažas jaunas dziesmas padomā. Pilsētas 756. dzimšanas dienā dziesmām par Jelgavu noteikti pievienošoties vēl kāda.