“Jābūt brīviem ne tikai mums, bet tiem, kas vēlas.” Kuldīgā koncerts Ukrainai

Drīz būs pusotrs gads, kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā. Visu šo laiku Latvijas iedzīvotāji dažādās akcijās nenogurstoši turpina ziedot. Aktieris Ģirts Krūmiņš, saņemot ielūgumu vadīt pasākumu Kuldīgā ar mērķi ziedot, atbildēja nedomājot - "Jā, jo labais ir jāvairo".

Ziņa, ka Kuldīgas Svētās Katrīnas baznīcā notiks labdarības koncerts “No visas sirds Ukrainai” sasniegusi daudzus, jau labu laiku pirms koncerta cilvēki nāk un nepaiet garām ziedojumu kastītei. “Es teikšu tā, visa pati būtība jau ir tas, ka ir jābūt brīviem ne tikai mums, bet tiem, kas vēlas,” saka koncerta apmeklētājs  Juris Vītols.

Koncerta rīkotāja ir vokālā pedagoģe Ance Jankovska. Šis ir jau otrais pasākums Ukrainas atbalstam, kuru viņa rīko kādā no Kuldīgas baznīcām. “Šajā reizē mani pamudināja Dziesmu svētku noskaņu vairāk. Un tā sajūta, ka tur atrodas un kopā dara vienu lietu tik daudz un dažādi cilvēki mani pamudināja vienkārši – kāpēc lai es nevarētu darīt to pašu tālāk,” saka Ance Jankovska.

Labdarībai atsaukušies daudzi – dziedātāji, mūziķi, aktieri – gan no citām vietām, gan Kuldīgas novada.  “Kā aktieris pēc profesijas, gan kā cilvēks savu esību un savu profesionālo lietu varu darīt labu cilvēkiem vismaz šādā veidā, jo es uzskatu, ka labais ir jāvairo, cik vien var,” saka aktieris  Ģirts Krūmiņš.

Savukārt ērģelniece Simona Sunepa pieteicās koncertam, ieraugot jau gatavu afišu. “Man liekas, ka ir jāturpina palīdzēt citiem cilvēkiem parādīt, ka tas joprojām notiek un ir vajadzīga palīdzība.”

Koncertu apmeklēja arī ukrainiete Svetlana Sitņikova. Viņa no Hersonas Kuldīgā ieradās pērnā gada augustā.  “Liels paldies par atbalstu, es izdzirdēju ukraiņu dziesmu, tas mani aizkustināja. Atbalsts nepieciešams, īpaši tādās sagrautās pilsētās, kur vēl palikuši cilvēki. Tādā slīcinātā pilsētā kā mana Hersona. Un mūsu karavīri, viņiem tas viss ir nepieciešams.” 

Koncerts notiek sadarbībā ar labdarības organizāciju “Tabitas sirds”. Tās projektu vadītāja Vineta Brūdere Sedliņa Kuldīgā arī pati bijusi Ukrainā un pārliecinājusies, ka medicīnas aprūpē ziedojumi ir nozīmīga daļa no iespējas palīdzēt cilvēkiem. 'Savāktie līdzekļi šinī reizē  paredzēti medikamentu iegādei frontes jeb armijas vajadzībām. Mums jau ir zināms, kas frontē ir vajadzīgs. Tās ir marles saites, žņaugi. Tās ir tās pirmās lietas, kas glābj ievainoto dzīvības.”

Un nepieciešamos medikamentus Tabitas sirds varēs iegādāties par 804 eiro un 47 centiem – tik cilvēki bija saziedojuši. Vineta Brūdere-Sedliņa atzīst, ka šobrīd, kad tuvojas skolas laiks, summa ir liela un parāda, ka cilvēkiem joprojām ir svarīgi Ukrainu atbalstīt.