Jaunietis no Ventspils uzvar starptautiskā mūzikas konkursā Itālijā

Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēknis Edgars Zaurs, saņemot 97 no 100 punktiem, uzvarēja nozīmīgā starptautiskā konkursā Italy Percussion Competition 20th Edition un saņēma 1. vietu. Konkursa dalībnieki pārstāvēja dažādas Āzijas, Amerikas un Eiropas valstis.

Edgars Zaurs, pedagoga Guntara Freiberga sagatavots, spēlēja Baha, Čenga, Švantnera skaņdarbus. Pēc lielās uzvaras Zaurs Facebook profilā neslēpa prieku par panākumu: “Sirsnīgs paldies Ventspils Mūzikas vidusskolai par milzīgo atbalstu un Guntaram Freibergam par motivāciju un ieguldīto darbu manā izglītošanā! Šī sadarbība sekmējās ar 1. vietu Starptautiskajā Itālijas konkursā Italy Percussion Competition. Paldies žūrijai par viņu lēmumu un ieteikumiem, un labiem vēlējumiem!” Arī skolotājs Guntars Freibergs pauda: “Lepojos un priecājos!! Edgars Zaurs ir uzņēmis pareizu kursu! Paldies Ventspils Mūzikas vidusskolai bez kuras atbalsta šis nebūtu iespējams!”.

Ikgadējo konkursu rīko Itālijas Perkusīvās mākslas biedrība, par žūrijas locekļiem izvēloties prominentus sitamistrumentālistus no visas pasaules. Tas tika rīkots trīs kārtās. Katrā kārtā dalībnieki atskaņoja citu pēc īpašiem noteikumiem veidotu programmu.