Jēkabpils reģionālajai slimnīcai – trīs jauni inkubatori jaundzimušajiem

Trīs jauni inkubatori priekšlaikus dzimušiem bērniem un dzirdes skrīninga ierīce, ar kuru jaundzimušajiem pārbauda dzirdi - Jēkabpils reģionālās slimnīcas Perinatālās aprūpes centrs saņēmis dāvinājumu no Rotari klubiem.

Jēkabpils reģionālās slimnīcas Perinatālās aprūpes centra vadītāja pauž: “17.novembris visā pasaulē tiek atzīmēts kā priekšlaikus dzimušo diena. ” Šajā dienā slimnīca ir saņēmusi trīs jaunus inkubatorus, kas ir augsta līmeņa - nodrošinās pietiekošu siltumu, kā arī mitrumu priekšlaikus dzimušiem bērniem. Viņa uzsver, ka varēšot nomainīt inkubatorus, kas nodaļai ir jau no atvēršanas dienas, tas ir, no 1995. gada.

Jēkabpils reģionālajai slimnīcai ir ilgstoša sadarbība ar Rotari klubiem. Projekta idejas autori un iniciatori ir Rīgas Rotari kluba pārstāve Inese Priedniece un Lindesbergas Rotari kluba Zviedrijā pārstāvis – Anders Svenson. Pateicoties saziedotajiem līdzekļiem, slimnīca jau vairākkārt ir saņēmusi jaunu aparatūru un iekārtas, kas nepieciešamas pilnvērtīgai ārstniecības pakalpojumu sniegšanai. Šī projekta izmaksas ir aptuveni 60 tūkstoši eiro.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola stāsta, ka šovasar Jēkabpils dome nolēma sadarbībā ar Rotari klubu līdzfinansēt inkubatoru iegādi Jēkabpils reģionālās slimnīcas Perinatālajai nodaļai. Viņa saka īpašu paldies Rīgas Rotari kluba vadītajai Inesei Priedniecei. “Un, cik mums ir informācija, tad vēl ir gaidāms arī naudas ziedojums un arī bērna apģērba ziedojums.”

Naudas ziedojums 800 eiro apmērā paredzēts slimnīcas Dzemdību nodaļai – jaundzimušo pūriņa iegādei tām ģimenēm, kurām tas visvairāk nepieciešams. Projektā piedalījās un līdzekļus ziedoja Rotari klubi no Latvijas, Zviedrijas, Lietuvas, Somijas un ASV. Jāpiebilst, bērnu apģērbu ziedoja zviedri. Projektā ar savu līdzfinansējumu piedalījās arī Jēkabpils pilsētas pašvaldība.