Jūrmalnieki bez maksas var braukt arī vilcienos

No 6. decembra Jūrmalā deklarētie iedzīvotāji divus braucienus dienā bez maksas var izmantot arī vilcienos maršrutā Ķemeri-Rīga-Ķemeri. Kopā ar jau ierastajiem bezmaksas braucieniem pilsētas autobusos pašvaldības budžetā šim mērķim paredzēti vairāk nekā četri miljoni eiro. Neapmierināti ar šādu labdarību ir tukumnieki, kuri uzskata, ka Jūrmalai ir dota ekskluzīva iespēja iekasēt iebraukšanas maksu no ikviena auto vadītāja, kas arī ļaujot būt pašvaldībai dāsnai pret savējiem.

Jau vairāk nekā piecus gadus Jūrmalā deklarētie iedzīvotāji var bez maksas braukt ar pilsētas autobusiem, bet no 6. decembra iedzīvotāji ar derīgu Jūrmalas iedzīvotāja karti vai skolēna apliecību bez maksas var izmantot arī divus braucienus dienā elektrovilciena maršrutā Ķemeri-Rīga-Ķemeri. Jūrmalas valstspilsētas administrācijas pārstāve Gundega Ose: “No nākamā gada 7. janvāra tie iedzīvotāji, kuri būs deklarējušies Jūrmalā līdz 2024. gada 1. janvārim, varēs braukt vilcienos bez maksas. Ja jūs deklarēsities Jūrmalā 2024. gada 2. janvārī, jūs varēsiet šo apkalpojumu izmantot, sākot ar 2025. gada sākumu.”

Viens no mērķiem šāda lēmuma pieņemšanai bijis palielināt pilsētā deklarēto iedzīvotāju skaitu. Kā skaidro pašvaldībā, jau pirmajās dienās Jūrmalas pilsētas iedzīvotāju kartei pieteikušies vairāk nekā 300 iedzīvotāju, kuri līdz šim dzīvojuši, bet neesot bijuši deklarēti Jūrmalā. Savukārt otrs uzdevums šādam pašvaldības dāsnumam esot vēlme samazināt privāto auto pilsētas ielās. Ose: “Kopš bezmaksas autobusu ieviešanas pasažieru skaits autobusos pieauga aptuveni no 10 līdz 15%. Sākot šo projektu, mēs arī lēsām, ka tie cilvēki, kuri varētu pārsēsties uz vilcienu, varētu būt 10-15% no kopējā Jūrmalā deklarēto iedzīvotāju skaita.”

Jūrmalnieku bezmaksas braucieniem autobusos nākamajā gadā pašvaldības budžetā paredzēti 2,5 miljoni eiro, bet vilcienu bezmaksas biļetēm 1,8 miljoni eiro. ReTV uzrunātie jūrmalnieki par iespēju ietaupīt maksu par braucienu, protams, priecājas.Tomēr daži uzskata, lai arī šis lēmums dienā ļaušot ietaupīt trīs eiro, varbūt tomēr pašvaldībai naudu vajadzēja pietaupīt.

Neapmierinātību sociālajos medijos par jaunievedumu jūrmalniekiem pauž tukumnieki, kuri brauc ar tā paša maršruta vilcieniem. Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa: “Tur ir tā mūsu pašvaldību jeb pat valsts problēma, ka vienai vietai atļauj šo pašu iebraukšanas maksu uzlikt. Tad katrs cīnāmies ar dažādām nekustamā īpašuma nodokļa atlaidēm Tā ir, manuprāt, gan problēma, gan kādu atsevišķu vietu priekšrocība.”

Jūrmalas valstspilsētas un uzņēmuma “Pasažieru vilciens” noslēgtais līgums ik gadu būšot jāpagarina, bet tā darbības laiks esot neierobežots, ja vien domes deputāti nelems citādi.


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023