Kas ir Ogres novada garša?

Liepājai menca, Kuldīgai sklandrausis, Carnikavai nēģis. Kas ir Ogres novada garša? Atbildi vietvara meklē izsludinātajā konkursā, kur aicina iedzīvotājus un vietējos uzņēmējus izvirzīt priekšlikumus novada garšas titulam. 

Kā norāda pašvaldībā, pieteikt savu versiju par novada garšu konkursam var uzņēmumi, kuru juridiskā adrese ir reģistrēta Ogres novada adminstaratīvajā teritorijā, kā arī jebkurš Ogres novada iedzīvotājs. Šī brīža pieteikumu aktivitāti pašvaldībā vērtē labi. Ogres novada pašvaldības domes izpilddirektora vietniece Dana Bārbale: “Tam nav jābūt tikai kafejnīcai, tam nav jābūt tikai kādam uzņēmumam, tas var būt arī kāds pilnīgi ar ēdināšanu nesaistīts cilvēks, kas prot radīt kādu īpašu ēdienu vai dzērienu. Tad aicināsim svētku viesus apmeklēt un degustēt ēdienus un dzērienus, balsot par to ēdienu vai dzērienu, kas iedvesmo sevī šo unikālo Ogres garšu.”

To izdarīt varēs pilsētās svēktos, kas Ogrē norisināsies augustā. Kā arī pieaicinata tiks žūrija vismaz piecu cilvēku sastāvā. Tiks noskaidrota ne tikai Ogres novada garša, bet piešķirts produktam arī īpašs nosaukums. Bārbale: “Tā kā tie, kas piesaka savu dalību, viņiem ir jāizdomā īpašais ēdiens vai dzēriens, arī šī te ēdiena vai dzēriena nosaukums. Iespējams, ka konkursa norises laikā radīsies kaut kādas citas asociācijas, tad jau ar šo meistaru tiks skaņots, vai viņš piekrīt citam īpašam nosaukumam. Tas ir pirmais solis, tā teikt, vēl vienas jomas virzienā, ka apzināt sevi, kā vienot Ogres novadu kā īpašu novadu, kā unikālu novadu. Un pateikt – mēs arī esam garšīgi.”


#SIF_MAF2023 | Foto: Freepik; ilustratīvs