“Unikāls gads sportā.” Ventspilī sveic Latvijas izlases basketbolistus

Ventspilī sveikti Latvijas izlases basketbolisti par sasniegumiem pasaules kausā basketbolā. Pieci Latvijas basketbola talanti reiz mācījušies Ventspils sporta skolā “Spars”, spēlējuši Ventspils komandās, tagad fanu ovāciju pavadīti atgriezās pilsētā, kur sākusies ne tikai viņu mīlestība pret basketbolu, bet arī pirmie smagie un nopietnie treniņi. Daži no spēlētājiem jau devušies uz ārzemēm, tāpēc viņus godināšanā parstāvēja ģimenes. 

Latvijā atgriezusies vīriešu basketbola izlase, kura izcīnījusi vēsturisku panākumu, startējot pirmo reizi Pasaules kausā basketbolā, izcīnīja 5. vietu. Mūsu komanda aizvadīja astoņas spēles un izcīnīja sešas uzvaras. Lai godinātu sportistus un viņu ģimenes, Ventspils koncertzālē “Latvija” notika basketbola izlases dalībnieku sveikšanas pasākums. “Tāds, kāds ir šis gads, mums vēl sportā nav bijis, tik labi sasniegumi,” saka basketbola līdzjutējs Zintis.

“Vācijas spēle parādīja, ka tur bija mazs, mazs solītis, lai tiktu medaļās! Mums vēl viss ir priekšā! Jo mēs pat bez saviem līderiem, bez Porziņģiem un Strēlniekiem tikām tur, kur mēs varētu būt! Unikāls gads sportā,” saka basketbola līdzjutējs Ģirts.

Sirsnīgā tikšanās brīdī ar basketbola līdzjutējiem piedalījās Andrejs Gražulis, Rihards Lomažs, kā arī basketbolistu Klāva Čavara un Toma Leimaņa ģimenes. Latvijas basketbola izlases spēlētājs Andrejs Gražulis: “Es uz mājām atbraucu. Es šeit dzīvoju. Mantas jāsakrauj, jāsavāc somas un jābrauc strādāt. Vasara ir beigusies. Uz Itāliju, uz savu darba vietu, bet basketbols sākās šeit, Ventspilī.” 

“Vienmēr esmu uzskatījis, ka Ventspils ir manas otrās mājas. Es šeit uzaugu, visa basketbola karjera man šeit sākās. Patīkami bija, patīkamas sajūtas. Un vienmēr ir patīkami atgriezties Ventspilī,” saka Latvijas basketbola izlases spēlētājs Rihards Lomažs.

Andrejs Gražulis čempionātā nospēlēja astoņas spēles, Klāvs Čavars čempionātā piedalījās septiņās spēlēs, labāko spēli aizvadīja pret Lietuvu. Lai arī Pasaules kausā nespēlēja vairāki sportisti, kuri tika sumināti Ventspilī, pilsētas basketbola klubs uzskata, ka jāpiemin un jāapbalvo visi, kuri deva nozīmīgu ieguldījumu, lai vīriešu izlase kvalificētos un izcīnītu šo lielisko panākumu. Basketbola komandas “Ventspils’’ prezidents Ģirts Štekerkofs: “Desmit reizes mēs esam bijuši Latvijas čempioni, ir bijušas tādas Latvijas izlases, kur 80 procenti bijuši Ventspils kluba spēlētāji. Vai nu esošie, vai bijušie.”

Ne tikai Andrejs Gražulis un Rihards Lomažs Ventspili sauc par savu basketbola sākumu, arī Toms Leimanis, Jānis Strēlnieks, kas trenējušies un absolvējuši sporta skolu “Spars”, spēlējuši Basketbola kluba “Ventspils” un Ventspils Augstskolas komandās, kā arī mācījušies Ventspils skolās, tāpēc uz tikšanos bija atnākuši daudz jauniešu. Gražulis: “Protams, ka gribējās medaļas un augstākas vietas, bet paldies cilvēkiem, kas fano un atbalsta!”

Pateicībā par panākumiem Latvijas sportā basketbola līdzjutēji veidoja garas rindas pēc autogrāfiem, bet sportisti un spēlētāju vecāki atzina, ka mūsu Latvijas izlases komanda apvieno cilvēkus visā valstī, ne velti šos puišus dēvē par “sapņu komandu”, atceroties Latvijas basketbola neticamo triumfu pirmskara Latvijā. 


#SIF_MAF2023