Kuldīgā izveido kopkori Latvijas dzimšanas dienai

“Visi bijušie, esošie un topošie dziedātāji aicināti pieteikties 18. novembra Valsts svētku koncerta apvienotajā korī,” ar uzsaukumu pie iedzīvotājiem Kuldīgas kultūras dzīves rīkotāji vērsās oktobra sākumā. Šī ideja atrada dzirdīgas ausis. Izaicinājumam mēneša laikā apgūt 16 dziesmas ļāvies ne viens vien, kurš ikdienā korī nedzied. Šāds kopkoris Kuldīgā Latvijas dzimšanas dienā uzstāsies pirmo reizi.

Sācies ģenerālmēģinājums kopkorim, kurš 18. novembrī Kuldīgas Rātslaukumā kāps uz skatuves, lai ikvienu priecētu ar svētku koncertu. Savu ideju, ka Latvijas dzimšanas dienā koriem jādzied kopā, Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolas direktore Andra Zvejniece īstenoja jau pirms trim gadiem, bet šai reizē papildu koriem aicināts ikviens dziedāt varošais, kurš vēlas būt koristu rindās. Viņa saka – tā varam svinēt savu tautu, savu zemi, novērtēt katru dienu, ka varam dzīvot brīvā valstī. “Tie kora dziedātāji, kas ir jau ar pieredzi, var labi palīdzēt tiem, kas nav dziedājuši. Tas ir tāds atspaids, līdz ar to es neesmu jutusi saspringumu, plānveidīgi ejam uz priekšu, gatavojamies. Galvenais, lai ir skaņa, īstā emocija, ko pašiem piedzīvot un dot citiem,” saka kopkora diriģente Andra Zvejniece.

Šai idejai atsaucies ne mazums cilvēku. Ieva Knapše mērojusi ceļu no Liepājas. Viņa saka: “Tā ir tā kopkora svētku sajūta, kad visi dziedat, vienojaties dziesmā. Tās ir tādas neaprakstāmas sajūtas, un es arī šos uzskatu kā mazos dziesmu svētkus.”

Kopkora dalībniece no Kuldīgas Inese Afanasjeva stāsta: “18. novembris man ir īpaši svētki, vienmēr ar ģimeni un draugiem atzīmējam. Pieteicāmies gandrīz visa kompānija, pēc tam nolēmām kopā svinēt svētkus, uzklāt baltu galdautu un ēst kopā vakariņas.”

Kuldīdzniece Iveta Einberga ikdienā strādā kulinārijā. Viņa neslēpj, ka ļoti patīk dziedāt korī, bet ikdienā nesanākot laika. Dziesma ļauj vairāk izjust Latviju un identitāti.  

Jāteic gan, ka repertuārs nav no tiem vieglākajiem. Tās ir 16 dziesmas: gan labi zināmas mūsdienu kormūzikas dziesmas, gan populāri mūzikas aranžējumi. Dziesmu apgūšanai bijis atvēlēts nedaudz vairāk par mēnesi. Ne viens vien no uzrunātajiem dalībniekiem, kuri ikdienā korī nedzied, atzina, ka tas bijis liels izaicinājums, bet vēlme būt kopkorī svētkos ņēmusi virsroku.

Kopkorī sadziedāsies vairāk nekā 80 dziedātāju. Jāteic, ka to ar savām balsīm varēs kuplināt arī skatītāji, jo uz ekrāna būs redzami vārdi. 


#SIF_NVZ2022