Kurzemē situācija normalizējusies. Citur Latvijā apledojums aizvien apgrūtina braukšanu

Kurzemē autoceļu stāvoklis, salīdzinot ar iepriekšējām dienām, ir uzlabojies, kamēr daudzviet citur Latvijā ceturtdienas rītā sniegs un apledojums aizvien apgrūtina braukšanu, liecina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) apkopotā informācija.

Sniegotos un slidenos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Darbos iesaistītas 106 "Latvijas autoceļu uzturētāja" ziemas dienesta tehnikas vienības.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir visā Latvijā, izņemot Liepājas, Kuldīgas, Ventspils un Saldus apkārtni.

Īpaši apgrūtināta braukšana aizvien ir pa vietējajiem autoceļiem Ziemeļvidzemē, Talsu un Jelgavas apkārtnē.

LVC atgādina, ka autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot drošu distanci ar priekšā braucošajiem automobiļiem.

Uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem.

Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijā būs pārsvarā apmākušās debesis, vietām nedaudz līs un dažviet saglabāsies migla, prognozē sinoptiķi.

Vairāk līs vakarā Kurzemē. Gaisa temperatūra aizvien būs +1..+4 grādi, Kurzemē līdz +6 grādiem. Daudzi ceļi aizvien būs slideni.


Foto: Freepik