Labdarības andelē iespēja palīdzēt Alūksnes bērniem ar veselības problēmām

Lai atbalstītu bērnus ar veselības problēmām, jau mēnesi Alūksnē darbojas labdarības andele, kurai lietas ziedojuši gan iedzīvotāji, gan vairāki desmiti uzņēmēju no visas Latvijas. Gūtie ienākumi pilnībā tiks ziedoti sešu novada bērnu veselības stiprināšanai.

Svece nopirkta par desmit eiro, kādam bērnam dos stundu pie fizioterapeita, bet zeķes par diviem eiro ir tieši tik, cik kafija benzīntankā kādai mammai, kura ir kārtējā garajā ceļā, vedot bērnu pie speciālista. Iepērkoties labdarības andelē, iespējams palīdzēt mazajiem alūksniešiem. “Bērni, kuriem nepieciešami medicīniskie pakalpojumi, terapijas, rehabilitācijas vai nodarbības, kuras netiek apmaksātas no valsts budžeta. Tie ir arī bērni, kuri saņem atbalstu no valsts, bet tas ir nepietiekams, vai bērniņi, kuri ir ceļā uz diagnozi, un šajā posmā atbalstu nevar saņemt. Ģimenes atrodas nemitīgā cīņā par iespēju saņemt atbalstu, saņemt diagnozes un saņemt atbildes uz jautājumiem par to, kāda būs viņu nākotne,” saka Daniela Dobrovoļska, biedrības “Jaunieši Alūksnes novadam” vadītāja.

Viena no iniciatīvas vēstnesēm ir arī divgadīgā Ance, kura aizvien pati nevar noturēt galvu, tiek barota caur zondi, visdrīzāk - nekad nestaigās un nerunās. “Savu gaidāmo dēliņu mēs zaudējām grūtniecības 20. nedēļā, tad atnāca īsziņa no atbalsta kustības audžuģimenēm, ka meklē ģimeni sešus mēnešus vecai meitenītei, kura ir ļoti cietusi no vecāku vardarbības. Mēs viņu paņēmām, zinot, ka viņai pirmais veselības stāvokļa apraksts ir uz 17 lappusēm. Viņa vienkārši ir dzīva, jautājums par to, ko viņa varēs, vispār netika izskatīts. Arī tādās pārguruma reizēs, kad citi jautā, vai man to vajadzēja, tad simts un vienu reizi – ja es varētu izvēlēties, es katru reizi darītu tieši tāpat. Es paņemtu Anci,” atzīst Ivita Krevica, septiņu bērnu mamma.

Ivita atzīst, lielākā sāpe ir tieši pakalpojumu nepieejamība. Lai arī valsts apmaksā vairākas konsultācijas un rehabilitācijas, lielāka daļa no tām atrodas 200 kilometrus attālajā Rīgā. “Nereti ir tā, ka maksas vizīte uz vietas būtu daudz vērtīgāka un vieglāk samaksājama, nekā bezmaksas vizīte Rīgā, kas ir ļoti tālu, ļoti ilgi un smagi. Kā arī mūsu ģimene - vienam bērnam vajag baseinu Balvos, terapiju Cēsīs, logopēdu Valmierā. Nav iespējams šos pakalpojumus saņemt uz vietas, viņi ir izmētāti pa visu rajonu.”

Arī šīs problēmas aktualizēšana ir viens no andeles mērķiem, taču šobrīd būtiskākais ir savākt 6500 eiro, kas katram bērnam nozīmētu atbalstu pusgada garumā. Šobrīd saziedoti jau 5000 eiro. 


Foto: Freepik