Labdarības tirdziņā Alūksnē vāc ziedojumus.

Lai vāktu ziedojumus dažādām labdarības akcijām, pirms astoņiem gadiem Alūksnē, novada Sabiedrības centrā, aizsākās Ziemassvētku labdarības tirdziņa tradīcija, kas turpinās arī šajā gada nogalē.

“Šis ir mūsu stendiņš un tur ir stendiņš, meitenes strādā cauru gadu, uz Ziemassvētkiem tad ir tamborēšana, adīšana, vairāk jau ir adīšana,” - ar Alūksnes pensionāru biedrības „Sudrabs” stendu iepazīstina biedrības pārstāve Brigita Vaitniece.

 Fonds, kurš arī bāzējas šajā ēkā, iesāka dažādas labdarības akcijas, tad, kad šeit atnāca Invalīdu biedrība un pēc tam senioru biedrība „Sudrabs”, tad arī izdomāja, ka kopā varētu veidot tādu jauku ziedojumu piesaistes aktivitāti, tad katram ir stends – senioriem, invalīdu biedrībai un fondam, nu fonda ļaudis paši neada un netamborē, bet mums dāvina lietas, piemēram, ir no „Saulesstara”, kur darbojas bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām, tas ir akcijai „Labestības laiks”, mēs piesaistām ziedojumus viņu ekskursijai, tāpat mums ir Alūksnes dzīvnieku mājai atnestas kartītes, tad tas ziedojums, tā naudiņa, tad aiziet katrai no akcijām, vai Ukrainai, vai „Palīdzēsim ģimenēm”, vai mūsu sirmgalvjiem, tas aiziet tajā naudas groziņā konkrētai akcijai, - stāsta „Alūksnes un Apes novada fonda” vadītāja Dzintra Zvejniece.

Ar saviem darinājumiem tirdziņā piedalās arī Alūksnes novada Invalīdu biedrības biedri, ar tiem iepazīstina Margrieta Bizjukova un Anna Tumševica.

“Te ir šūtās, meitene viena ir, kas šuj, tas viss ir no ziedotajiem materiāliem, sveces lejam, visu, ko izdomājam, to darām. Ziemassvētku dekorus taisām, nu visu ko, visu, ko izdomājam, sarunājam, to mēs visu darām, realizējam.

Darbošanās notiek otrdienās šeit, mums ir ap 15 meitenes, kas nāk darboties, šodien arī vēl pieteicās viena, cilvēkiem ir, kur atnākt, darbojoties parunāties, paprasām par veselību, kā iet, kā dzīvo, cilvēks izrunājas, ja viņš ir viens mājās, viņš ir viens.”

Cilvēki dāvanu meklējumos te arī labprāt te iegriežas un izvēlas, kādu no adījumiem, vai daudzajiem citiem rokdarbiem, lielākoties tās ir rakstainās, adītās zeķes. Un nav jau tikai tā, ka šie labdarības darbi būtu tikai gatavojoties svētkiem, piekto gadu Alūksnes pilsētas pensionāru biedrības rokdarbnieces, kā stāsta Brigita Vaitniece, gatavo arī pūriņus jaundzimušajiem alūksniešiem.

Top mazie pūriņi, cepurītes, zābaciņi un zeķītes, tie aiziet uz Dzimtsarakstu nodaļu un pie jaundzimušā dokumenta izsniegšanas to pasniedz, kā dāvaniņu.

 Alūksnes novadā ļoti aktīvi palīdz arī Ukrainai un ukraiņiem, kuri mājvietu tagad guvuši novadā, pirms Ziemassvētkiem uz Ukrainu aizceļoja invalīdu biedrības gādātās dāvanas karavīriem.

“Sūtam, jā, mēs arī ziedojām, tikko aizgāja 4 džipi uz Ukrainu un arī mūsu paciņas, kas karavīriem sataisītas, zeķītes iekšā, ko vēl salikām – tur cepumus, čipšus, nu prieks, ka tas cilvēks saņems, nu iekšējs prieks, ka tu vari palīdzēt, kaut ko labu izdarīt, zinot, ka Ukrainai ir tik smagi un ja mēs varam palīdzēt, tad tas ir prieks.

Labdarības tirdziņš Alūksnes sabiedrības centrā darbosies līdz pat gadu mijai. 

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".

#SIF_MAF2023