Lai atbalstītu Ukrainu, izsolīs Latvijas un Ukrainas slavenību ziedojumus

Jau parīt, 24. augustā, arī Latvijā atzīmēsim Ukrainas neatkarības dienu. Dažādi pasākumi plānoti galvaspilsētā Rīgā. Viens no tiem būs labdarības brokastis, kurās tiks izsolīti Latvijas un Ukrainas slavenību ziedojumi – dažādas lietas ar parakstiem, mākslas darbi un citi. Iegūtie līdzekļi tālāk nonāks “Twitterkonvojam”, lai turpinātu sniegt atbalstu Ukrainai, nogādājot turp automašīnas. 

Mārtiņa Rītiņa vīnu un šampaniešu kolekcija, Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča aproču pogas vai no Javelin raķetes korpusa izveidots skaļrunis un vēl daudz citu dažādu lietu gan mūzikas, gan mākslas, gan sporta cienītājiem sagādātas izsolei, lai sniegtu atbalstu Ukrainai. “Twitterkonvoja” vadītājs Reinis Pozņaks stāsta, ideja par šādu pasākumu radās Ukrainas vēstniecībai Latvijā. “Tur ir ārkārtīgi daudz lietas no Ukrainas – gan Ukrainas mākslinieku darbi, gan Ukrainas sportistu sporta inventārs ar viņu autogrāfiem, gan slavenu futbolistu slavenu, gan Usika boksera cimds ar autogrāfu, gan pēdējā laikā ļoti populārās ukraiņu paukotājas maska ar parakstu. Ģenerāļa Zalužņija autogrāfs uz Ukrainas karoga. Arī Eirovīzijas uzvarētāju Kalush slavenā rozā cepure ar viņu autogrāfiem. Mums ir arī no Saeimas priekšsēdētāja slavenā marka ar krievu karakuģi, kuru viņš saņēma dāvanā no Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja.”

Pilnīgi visi līdzekļi, kas ir gan dalības maksa šajās brokastīs, gan izsolē iegūtie ar “ziedot.lv” starpniecību nonāks “Twitterkonvojam”, kas jau šo piektdien dosies savā 104. braucienā, vedot uz Ukrainu automašīnas. Līdzekļi nepieciešami pamatizdevumiem: gan degvielai, gan automašīnu remontam. Pozņaks: “Apmēram 10 tonnas degvielas mēnesī tērējam, jebkurš var aptuvnei parēķināt, cik tas aptuveni ir naudā, arī automašīnu remonti. Lai cik tas varbūt neizklausītos dīvaini, pašas mašīnas cilvēki joprojām ļoti aktīvi ziedo, tāpat arī diemžēl gan jāsaka, ka ļoti daudzi cilvēki brauc dzērumā, kuriem šīs te mašīnas tiek konfiscētas un kuras arī mēs nogādājam uz Ukrainu.”

Vienā brauciena reizē uz Ukrainu tiek nogādātas ap 18 līdz 20 automašīnu. Reinis Pozņaks stāsta, Twitterkonvojs savā ziņā kļuvis arī par tādu kā nogādes platformu, jo palīdz arī fondam “Uzņēmēji mieram” vedot viņu automašīnas, gan citiem, kuri tās gādā saviem draugiem, paziņām vai kolēģiem. Būtībā jebkurš transportlīdzeklis ukraiņiem ir noderīgs – gan lai apkalpotu bruņu transportu, gan no frontes līnijas evakuētu ievainotos un citām vajadzībām. Pozņaks: “Piemēram, deokupētajās teritorijās nav nekā. Tur tā pati policija, piemēram, Hersonas policija bija sākumā vispār bez transporta, diezgan daudz tās pašas dzērājiem atņemtās mašīnas aizgāja uz Hersonas vai Dņipro policiju. Uz slimnīcām ir ļoti daudz arī mašīnas, jo arī ārstiem jābraukā pie pacientiem.”

Lai ik nedēļu nogādātu transportu Ukrainai, tas viss tad arī kopumā prasa prāvus līdzekļus. Jāpiebilst, ka līdz šim Ukrainai nogādāti ap 1700 transportlīdzekļu. 

Lotes var apskatīties galerijas “Birkenfelds” mājaslapā. Tur arī iespējams pieteikties uz izsoli.