Lai gan Vesmaņa vārds ir nozīmīgs, daudzi viņu nezina

Kopš Frīdriha Vesmaņa aiziešanas mūžībā šogad apritēs 82 gadi. Viņš bija Tautas padomes loceklis, Satversmes sapulces deputāts, kā arī tika ievēlēts pirmajā Saeimā. Lai gan Vesmaņa vārds Latvijā ir ļoti nozīmīgs, daudzi par viņu nezina vai zina ļoti maz. Tāpēc Vesmaņa dzimtas pārstāvji apvienojās un izveidoja filmu “Vesmaņa atgriešanās”. Šogad to bija iespēja apskatīt arī Ogres novada iedzīvotājiem. 

Frīdriha Vesmaņa dzīve ir bijusi ļoti piepildīta. Viņš savas darba gaitas ir saistījis advokātūrā, bijis Jelgavas pilsētas galva, ievēlēts Satversmes sapulcē un pirmajā Saeimā, kā arī bijis Latvijas sūtnis Lielbritānijā. Turklāt, kā norāda Frīdriha Vesmaņa māsas Marijas dēls, viņam bija savas vērtības, kādas daudziem mūsdienās vairs nav. Frīdriha Vesmaņa māsas Marijas mazdēls Ansis Bazons: “Dažās vietās viņš saka – naudas nepietiek, es ielieku savus personīgos līdzekļus Jelgavas pilsētā. Pēc 1. pasaules kara kase ir tukša. Tātad – viņš atsakās no daļas savas algas. Tā ir tāda nesavtīga kalpošana. To varētu dazi ņemt vērā.”

“Tomēr uzticība Latvijas neatkarības idejai. 91. gadā kopā jau. Pirmais jau bija Miķelis Valters, kas izvirzīja domu par Latvijas neatkarības nepieciešamību, valstiskās neatkarības nepieciešamību. Tas ir tas pamats,” saka pasākuma apmeklētājs Edmunds Būmanis.

Ogres Centrālās bibliotēkas pārstāve Aija Bremšite: “Mīlestību pret savu zemi un cieņu pret savu zemi un tautu, tas ir tas, ko mēs noteikti varam mācīties.”

Frīdrihs Vesmanis mira 1941. gada 7. decembrī Usoļjes soda nometnē. Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par raidījuma "Vidzemē" saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2023