Latgales slimnīcas vēl nav attapušās no Covid-19 otrā viļņa; trešo gaida ar bažām

Pandēmijas centrs, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībai ceļot trauksmi jau par trešo Covid-19 vilni, – Balvu novads. Slimnīcā aizņemtas jau visas gultas vietas. Ar Balviem sadarbojas Rēzekne, kur resursu un gultas vietu ir vairāk, taču tur pagaidām satraukums nevalda.

Rēzeknes slimnīcas galvenā māsa Elita Cīrule saka: “Mums vidēji turas 55-60 pacienti, tieši tāpat kā visu laiku. Tā ka pagaidām mēs nevaram ne īsti uzelpot, ne pateikt, ka mums ir sākusies kaut kāda papildus pacientu pieplūde. Pašā Rēzeknē, es domāju, ka mums nav uz doto momentu sācies trešais vilnis. Katrā ziņā - nē. Tas, kas ir apkārt, tur varbūt pietrūkst tieši lielo slimnīcu.”

Nedaudz vairāk kā līdz šim Covid-19 pacientu šobrīd ir Daugavpils reģionālajā slimnīcā, taču tur noraizējušies, vai pietiks resursu, ja vīrusa izplatība strauji palielināsies. Plānveida pakalpojumu sniegšana ir tas, ko Daugavpilī nevēlas pārtraukt arī kritiskajā brīdī.

Grigorijs Semjonovs, Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs, pauž: “Es teiktu, ka galvenā problēma tomēr ir saistīta ar personālu - tas ir noteicošākais faktors. Mēs varam izveidot ap 200-250 gultas vai vēl vairāk, bet, kas tos aprūpēs?”

Vēl janvārī Daugavpils reģionālajai slimnīcai palīdzēja Krāslavas slimnīca, kur tagad prognozē, ka pacientus nevarēs uzņemt vēl vismaz līdz marta beigām.

“Tajā laikā mēs ārstējām 42 “kovidslimniekus”, tas bija janvāra mēnesī. Februāra mēnesī mums saslima cilvēki, slimo internisti. Sakarā ar to mēs ar “kovidu” vairs nedarbojamies,” saka Aleksandrs Jevtušoks, Krāslavas slimnīcas galvenais ārsts.

Preiļu slimnīcā, otrajā Daugavpils reģionālās slimnīcas sadarbības iestādē, Covid-19 slimnieki vēl nav tikuši uzņemti. Tur varētu nodrošināt vien 15 gultasvietas. Daugavpils reģionālajā slimnīcā centīsies vairāk iesaistīt vidējā medicīnas personāla pārstāvjus, lai mazāk noslogotu ārstus. Grigorijs Semjonovs arī piebilst, ka ir vēl citi mediķi, kas cīņā pret vīrusa izplatību nav tikuši iesaistīti.

Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs skaidro: “Mums ir daļa no sfēras, kas joprojām nav aizskarta, kas mierīgi nopelna, kamēr mēs cīnāmies un cenšamies kaut kā ierobežot infekcijas izplatību - tā ir komersantu sfēra un nozare.”

Daugavpils reģionālajā slimnīcā īpaši smags bijis otrais vilnis decembrī un janvārī. Dažbrīd smagi saslimušo reanimācijā šeit bijis tikpat, cik citās reģionālajā slimnīcās Covid-19 pacientu kopumā. 

 


Foto: pixabay.com