Latviešu un igauņu Ziemassvētku tirdziņš Valkā-Valgā

Kopīgi ar igauņiem Valkā aizvadīts tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš. Šogad tirdziņa formāts tika nedaudz mainīts - agrāk tas notika sestdienas vai svētdienas rītā, bet šogad tas norisinājās piektdienas vakarā.

Ziemassvētku tirdziņa organizatore Laura Krastiņa: “Mums bija tā doma veidot Ziemassvētku sajūtu, Ziemassvētku tuvošanos, iespēju, lai cilvēki varētu iegādāties dāvanas un sajust svētku tuvošanos. Mēs ļoti cerējām, ka būs sniegs, bet sniega nav. Es domāju, ka tas tāpat - gan Ziemassvētku vecītis, gan šie te daudzie tirgotāji, eglīte, rotājumi, tas tāpat cilvēkos rada šo te svētku tuvošanās sajūtu.”

Jaunais formāts izvēlēts, lai ar Ziemassvētku gaismām un rotājumiem radītu ikvienam tirdziņa apmeklētājam svētku sajūtu, kā arī šīs pārmaiņas piesaistīja iedzīvotāju uzmanību, tādējādi atsaucība šogad bija lielāka.

Ziemassvētku tirdziņa apmeklētāja Līga: “Ļoti jauki, ļoti patīkami, ka tirdziņš ir vakarpusē un, ka visiem ir iespēja apmeklēt. Uzskatu, ka uzlabojumi ir daudz labāki, kā tas bija pagājušajā gadā.”

Attīstības projektu un tūrisma nodaļas vadītājs Toms Simtiņš: “Kad mēs veidojam kopā, tad arī ir vairāk cilvēku. Cilvēki sastopas un mēs redzam arī ne tikai to, ko mēs ikdienā redzam, mēs redzam iedzīvotājus arī no otras pilsētas un galvenais mums ir parādīt to, ka mēs visu laiku esam vienoti, ka mēs mēģinām sadarboties, ka mēs gribam to, kad tieši šī vieta, kas ir Valkas-Valgas centrs, ka viņš tiek attīstīts un tā ir tā vieta, kur tiekas abu pilsētu iedzīvotāji kopā.”

Ziemassvētku tirdziņu šogad pārstāvēja 62 tirgotāji un mājražotāji, tajā skaitā skolēnu mācību uzņēmumi.

Ziemassvētku tirdziņa organizatore Laura Krastiņa: “Tas mūs ļoti iepriecināja, ka cilvēki ir gatavi arī pirms svētkiem piektdienas novakarē doties uz Valku gan tirgoties, gan arī iepirkties. Bija ļoti daudz cilvēku, kuri teica, kad viņi šo nedēļu gaida, lai apmeklētu tirdziņu.”

Šogad arī turpināsies pagājušajā gadā ieviestā tradīcija - Jaungada sagaidīšana kopā ar kaimiņiem igauņiem. Būs gan uguns un gaismas šovs, gan iespēja izkustēties dīdžeja mūzikas ritmos un citi pārsteigumi. 

Attīstības projektu un tūrisma nodaļas vadītājs Toms Simtiņš: “Tas atklāšanas pasākums būs tieši uz robežas, tad lēnām mēs pārvāksimies uz laukumu, kur mēs tad arī atpūtīsimies, dejosim un būs mūzika.”

Ziemassvētku tirdziņa organizatore Laura Krastiņa: “Lai Jauno gadu visi izvēlētos sagaidīt pie mums Valkā-Valgā. Jo tas patiesi ir, kas ļoti īpašs sagaidīt Jauno gadu 2024 tieši uz robežas, kas ir ļoti īpaši.”

Ziemassvētku vecītis: “Jaunajā gadā mums ir pūķa gads. Nedzīvosim kā pūķi, bet dzīvosim pūķiski, nu, piemēram, kā mēdz teikt - nu tam gan ir naudas kā pūķim, - nākamgad tā būs, naudas kā pūķiem! Priecīgus visiem Ziemassvētkus un pūķiski jaudīgo Jauno gadu jauno gadu.”