Latvijas basketbolisti Pasaules kausa izcīņu sāk ar uzvaru pret Libānu

Šodien Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā Latvijas izlase ar uzvaru debitēja Pasaules kausa izcīņā basketbolā. Par godu turnīram Valmieras pilsētas centrā ir tapusi īpaša fanu telts, kur ikviens interesents var doties un kopā ar citiem līdzjutējiem vērot mūsu izlases spēles.

Fanu zona ar telti Valmierā, kur Latvijas basktbola izlases sniegumam var sekot līdzi, spēles skatoties arī uz lielā ekrāna, izveidota pateicoties tam, ka Valmierā ir aktīvi sporta entuziasti, stāsta Latvijas fanu organizācijas pārstāvis Dinārs Kvedovs. “Šo projektu organizējam no 2006. gada tikai Rīgā. Valmierā ir ļoti aktīvs sporta draugu klubs “Valmiera”. Sadarbībā ar viņiem iepazināmies ar Valmieras mēru Jāni Baiku, ar viņa atsaucību un komandas līdzdalību šajā projektā tapa viss tas, ko jūs redzat. Ar patriotiskām jūtām nākam, jūtam līdzi mūsu izlasei, ceram, ka iepriecinās mūs ar vairākām uzvarām, ar himnas nodziedāšanu visiem kopā, kājās stāvot.” 

Basketbola komandas “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” ģenerālmenedžeris Roberts Zeile atzīmē, ka, kopā jūtot līdzi komandai, var nosūtīt spēku un emocijas – līdzīgi, kā tas bija Pasaules čempionātā hokejā, kur mūsu hokejisti izcīnīja bronzas medaļas. “Kopība vienmēr rada to sajūtu. Hokejs jau pirms tam parādīja, kādu enerģiju tas aiznes spēlētājiem. Spēlētāji pēc tam laukumā atdod vēl vairāk spēkus cīņai par Latviju, par uzvaru.” 

Uz pirmo spēli atbalstīt Latvijas izlasi bija ieradušies arī jaunie basketbolisti.

Simboliski, ka šodien pirmajā Pasaules kausa spēlē pret Libānu pirmos punktus Latvijas izlases labā guva valmierietis Rolands Šmits. Latvijas izslase Libānu pieveica ar 109 pret 70. Nākamā spēle Latvijas izlasei būs 27. augustā pret Franciju. Foto: AFP/Scanpix