Liepājā jau nedēļu klaiņo ķengurs

Liepājā jau teju nedēļu klaiņo no tuvējā mini zoodārza izmukušais valabija ķengurēns Sidnejs. Lai gan nepilnu metru lielais un pusotru gadu vecais dzīvnieciņš vairākkārt manīts parkā pie jūrmalas, kā arī pludmalē, tomēr noķert viņu nav izdevies. Iemesls tam ir ķengurēna pārvietošanās ātrums. Redzot viņu, iedzīvotāji aicināti ziņot, bet nekādā veidā necensties pašu spēkiem aizturēt, jo, lai gan Sidnejs ir miermīlīgs, veterinārārsti uzsver, ka jebkurš dzīvnieks, sajūtot briesmas, kļūst agresīvs. 

Mini zoodārzs “Atomi’’, kas darbojas tikai otro sezonu, atrodas aptuveni piecus kilometrus aiz Liepājas robežas uz Nīcas pusi. Kā stāsta tā pārstāve, 2. jūlija vakarā neilgi pirms slēgšanas, iespējams, apmeklētāju nevērīgas rīcības rezultātā, proti, aiztiekot vārtiņu slēdzi, ķengurēns Sidnejs izkļuvis brīvībā. Ārpus nožogojuma izgājusi arī viņa mamma Austrālija, kura tomēr nepameta zoodārza teritoriju, bet Sidnejs, teju pakļūstot zem automašīnas, pa šoseju devies Liepājas virzienā. “Viņš vēl ir jauns un ļoti ātrs. Sidnejs ir ļoti ziņkārīgs. Viņam patīk uz visu paskatīties - kas tu tāds esi, ko tu dari? Mācība ir liela. Saprotam, ka vajag nopietnākus aiztaisāmos, jo pieredze nebija šajā vispār nekāda,’’ saka Elīna Rūja, zoodārza “Atomi’’ pārstāve.

Konstatējot ķengurēna pazušanu, zoodārzs sazinājies ar policiju, kā arī padomu prasījis Rīgas Nacionālajam zooloģiskajam dārzam. Nedēļas nogalē iedzīvotāji aktīvi ziņojuši par vietām pilsētā, kur Sidnejs manīts, tomēr ķengurēns nekur nebija atrodams. Šīs nedēļas sākumā teju 50 cilvēki iesaistījušies zvēriņa meklēšanā. Tā kā šobrīd nav saņemtas nekādas ziņas, kur viņš manīts, meklēšanas darbi nenotiek. “Sidnejs ir ātrs, mēs saņemam ziņu, paziņo policijai, kamēr policija paziņo mums, vai kāds brīvprātīgais - Sidnejs jau var būt jebkur. Viņš var būt jebkur: pilsētā, parkā, jūrmalā, vienalga kur. Dienas laikā viņš ir neaktīvs, viņš vairāk guļ. Vairāk aktīvs paliek uz nakti, tāpēc esam gatavi naktīs tieši saņemt zvanu, lai varam braukt meklēt un skatīties, kur viņš ir,” uzsver Elīna Rūja.

“Šāds ķengurs ēd gan zāli, gan zaru lapas, nu, katrā gadījumā, tā daba - šī brīža jūlija daba Latvijā - priekš šī Austrālijas zvēra nav nekas tāds šausmīgs. Viņam liekas, ka izdzīvot šeit Latvijā pagaidām nebūtu grūti. Nu, sliktā ziņa ir tas, ka viņš, visticamāk, nerēķinās, ka mums ir suņi, ka mums ir mašīnas, cilvēki, trokšņi,” pauž Dzintars Tīds, veterinārārsts.

Pamanot ķengurēnu Sidneju, iedzīvotāji aicināti ziņot zoodārzam “Atomi’’ pa tālruņa numuru 25560040 vai Liepājas pašvaldības policijai, pat sekot viņam, tomēr zoodārza pārstāve, kā arī veterinārārsts uzsver - nekādā ziņā nedrīkst censties pašu spēkiem viņu aizturēt, jo jebkurš dzīvnieks, esot iedzīts stūrī, kļūst agresīvs.


Foto: FreePik