Litenē vasaru sāk ar Dziesmu svētku koncertu

Šis gads ir īpašs katram Latvijas iedzīvotājam, jo pavisam drīz jau vienā ritmā dejos dejotāji, vienā balsī skanēs dziesmas. Litenē noritēja gatavošanās Dziesmu un deju svētku ieskaņas koncertam. 

Jaungulbenes tautas nama vadītāja Sarmīte Zdanovska: “Litenē kā visā Latvijā notiek Dziesmu un deju svētku ieskaņu koncerti. Un mēs esam izvēlējušies vienu tādu zīmīgu datumu, kad arī katru gadu pavasarī apmēram maija beigās ar Litenes estrādi sākam vasaras sezonu. Un šis bija burvīgs veids, kā atkal savienot gan šo Dziesmu svētku koncertu, gan arī vasaras sākšanos. Mēs šo dienu papildinājām gan ar amatierteātra izrādēm, gan ar folkloras kopu koncertiem, dančiem. Vokālie ansambļi koncertē pie Litenes muižas, ir arī sporta aktivitātes..”

Dziesmu un deju svētkus cītīgi gaida koncerta dalībnieki. Tāpat lielajiem dziedāšanas svētkiem un koncertam gatavojas kori. Gulbenes novada koru virsvadītājs Uldis Kokars: “Trešdien bija pēdējais kopmēģinājums. Ja tā godīgi sakot, mēs jau tomēr vairāk gatavojamies uz Dziesmu svētkiem, jo šeit, protams, dziedam Dziesmu svētku dziesmas, ko zinām, bet kopmēģinājumā mums bija ciemos gan Ints Teterovskis, Jānis Erenštreits ar citām dziesmām. Tā kā tas ir paralēls darbs, notiek jau visu laiku, gatavojoties šodienai. Pats galvenais, ka visi kori ir izvirzīti tālāk uz Rīgu. Mums bija skates koriem. Es domāju, dziedātājiem pats grūtākais brīdis ir izloze. Tad – ko nu tu esi izlozējis.” 

Koncertu un sirsnīgu kopā būšanu baudīja kā dalībnieki, tā skatītāji. Un tie koncerta apmeklētāji, kuri šogad nedosies uz lielajiem svētkiem, vakara koncertā varēja gūt ieskatu un vismaz daļu no sajūtām, kas virmo vispārējo Dziesmu un deju svētku norisē.


#SIF_MAF2023