Marts - kaķu mēnesis

“Dzīvnieku SOS” aktīviste Inga Plaude sadarbībā ar vietējās pašvaldības policiju uzņēmusies šefību par ielas kaķu kolonijām - pirmais darbs ir tos sterilizēt, lai bezsaimnieka dzīvnieku skaits neaugtu.

Alojas novada pašvaldības policists Modris Lilenblats saka: “Pārvaldnieks liek, nu, viņš man arī tā kā priekšnieks. Protams, ka daudzi jau nosoda to, ka tas nav dabiski. Citi saka, ka pašus vajag sterilizēt, daudzi nesaprot, bet, nu, Inga ar viņiem parunā, izstāsta.”

Vispirms tas ir izskaidrošanas darbs, jo lauku cilvēki bieži vien ir visai skeptiski dzīvnieka sterilizācijai.

Inga Plaude: “Pirmdien es ķēru kaķus vienā kolonijā, un man pateica, ka sterilizēt vajag mani, nevis kaķus. Labi, ka bija Modris, policists līdzi. Pateica, ka Dievs ir vēlējis kaķiem vairoties un ka kaķiem ir jāvairojas dabiskā ceļā, un tu vecam cilvēkam nevari iestāstīt, ka vairojas brālis ar māsu, dzimst slimi kaķi. Es saprotu, ka kaķiem ir jāvairojas, bet nav jāvairo ciešanas, ka piedzimst slimi kaķēni un nomirst lielās mokās.”

Pa ceļam uz veterināro klīniku Inga iebrauc vēl vairākās mājās, lai nogādātu dzīvnieku barību, tādējādi no biedrības „Dzīvnieku SOS” ir atbalsts tiem cilvēkiem, kuri uzņēmušies rūpes par bezsaimnieka kaķiem. Šajās kolonijās dzīvnieki jau ir sterilizēti.

Inga ir staiceliete kopš aizvadītās vasaras, kad, saprotot, ka Rīgas dzīvoklis nav tā vieta, kur var dot pajumti pamestajiem kaķiem un suņiem, kopā ar vīru tad arī lēmuši par dzīves vietas maiņu.

Ar Ingas palīdzību jau vairāki desmit klaidonīšu ir sterilizēti, izārstēti, daudzi ir ieguvuši arī jaunas mājas, bet ir, kas vēl pagaidu mājās vēl tikai mācās pierast pie cilvēka.

Inga Plaude: “Protams, nevar visu pasauli salāpīt, bet mēs izdarām to, ko mēs varam. Kad tev atsūta bildi, ka kaķis ir mājās, ka viņš ir labās rokās, to gandarījumu, nu, ka tu to esi izdarījis.”

Inga ir pārliecināta, ka ar laiku izdosies panākt, ka kaķu kolonijās dzīvnieku skaits neaugtu, bet gan augtu cilvēku atbildība, bet tagad vēl darāmā pietiek.


Foto: unsplash.com