Mēneša karstākā diena vietām noslēgsies ar pērkona negaisu

Svētdien Latvijā, pūšot mērenam dienvidu, dienvidaustrumu vējam, gaisa temperatūra pakāpsies līdz +27..+32 grādiem, līdz ar to šī būs mēneša karstākā diena, prognozē sinoptiķi.

Sākot no valsts rietumiem, mākoņu daudzums brīžiem palielināsies. Pēcpusdienā un vakarā daudzviet valsts rietumu un centrālajā daļā īslaicīgi līs, vietām gaidāms pērkona negaiss, kas var atnest ne tikai stipras lietusgāzes, bet arī krusu un vētru.

Pēcpusdienā Kurzemē dienvidu vēju nomainīs rietumu vējš ar īslaicīgām brāzmām līdz 13-18 metriem sekundē. Zem negaisa mākoņiem vējš var būt stiprāks.

Vēlā pēcpusdienā Kurzemē un pēc tam arī pārējā Latvijā gaisa temperatūra pazemināsies līdz +18..+23 grādiem.

Rīgā svētdien saule gaisu sakarsēs līdz +31 grādam. Vakarpusē gaidāms īslaicīgs lietus, iespējams pērkona negaiss ar intensīvu lietu, krusu un vētru. Valdošais būs mērens dienvidaustrumu vējš ar brāzmām līdz 12 metriem sekundē.

No rietumiem Latvijai tuvojas aukstā atmosfēras fronte. Gaisa spiediens jūras līmenī no 1012 hektopaskāliem valsts rietumos līdz 2018 hektopaskāliem austrumos.

Karstuma un intensīva ultravioletā starojuma dēļ jāievēro piesardzība, uzturoties saulē. No saules visvairāk jāsargājas laika periodā no plkst.11 līdz 16.Foto: Freepik; ilustratīvs