“Narkobaronese” rīko vasaras pikniku par godu uzvarai

Pirms četriem gadiem Viļānu novada Bokānos aizsākās strīds starp Valsts policiju un kaņepju audzētāju Dzidru Bruzguli. Karstā augusta dienā astoņi kriminālpolicijas darbinieki seniores dārzā nogrieza 363 kaņepes. Pēc ilgas un nepiekāpīgas tiesāšanās Dzidras kundze panākusi, ka valsts viņai atmaksājusi kaitējumu 1500 eiro apmērā. 

Lai atzīmētu uzvaru Augstākās tiesas senātā un likumisku pierādījumu tam, ka audzētas tika pārtikas kaņepes, nevis, kā policija sākumā uzskatīja, narkotisko vielu saturošās, Dzidra Bruzgule pagājušās nedēļas nogalē nu jau Rēzeknes novada Dekšāru pagasta Bokānos svinēja taisnības uzvaru: “Kaņepu šovs beidzās. Šodien interesanta diena. Nebija sadomāts, ka ir, bet šodien, 27. augustā, ir četri gadi, kā mani te kratīja. Tieši 27. augustā policija ieradās. Tagad ziemā tikām galā, beidzot esmu vinnējusi. Un iedeva to kompensāciju.”’

Kopš šī kaņepju skandāla Dzidras kundze ieguvusi sev ironisku iesauku “narkobaronese”. “Izskanēja pa pasauli, ka narkobaronese. Uzskatīja, ka reiz narkotikas ir, kaut kur šķērsām tā darbība. Mūsu civilizācijas laikmetā vai tad nevar kaut kādu ekspertīzi uz vietas uztaisīt? Vai tad nezina, ka ir ēdama kaņepe? Es tak smejos, ja būtu narkotikas, tad es zem kādiem brunčiem būtu likusi. Es tak ceļa malā neturētu.”

Faktu, ka kaņepju stādos nav narkotisko vai psihotropo vielu, pierādīja ekspertīze. Šis gadījums nu ir lauzis stereotipu, ka visas kaņepes ir narkotiskas. Augstākās tiesas senāta lēmums nav pārsūdzams. Pēc visa notikušā Dzidra Bruzgule savā piemājas dārzā turpina audzēt pārtikas kaņepes, no kurām gatavo kaņepju sviestu.