Nedēļas otrajā pusē vietām stipri snigs

2024. gada pirmās nedēļas turpinājumā laikapstākļus Latvijā noteiks ciklons, kas atnesīs sniegu, vietām snigs stipri, liecina jaunākās laika prognozes.

Ceturtdien un piektdien daudzviet gaidāma ilgstoša snigšana, nokrišņi pārsvarā nebūs intensīvi, vairāk snigs valsts dienvidaustrumu daļā - vietām Latgalē var izveidoties vairāk nekā desmit centimetrus bieza sniega kārta.

Sals par dažiem grādiem mazināsies un arī vējš pakāpeniski kļūs lēnāks, bet ceturtdien vēl gaidāms mērens austrumu vējš, kas putinās sniegu.

Piektdien un sestdien vējš iegriezīsies no ziemeļrietumiem, piekrastē tas būs brāzmainas, citviet valstī - galvenokārt lēns. Vējam pūšot no jūras, gaisa temperatūra Kurzemes piekrastē brīžiem paaugstināsies līdz -1..-5 grādiem, pārējā Latvijā saglabāsies lielāks sals un vietām tas pat pastiprināsies. Izklīstot mākoņiem, gaisa temperatūra dažviet Latgalē un Vidzemē nedēļas nogalē var tuvoties -30 grādu atzīmei.

Aukstajam gaisam plūstot pāri jūrai, veidosies gubu mākoņi, kas vietām sagādās ļoti stipru snigšanu. Spēcīgākie nokrišņi Latvijā iespējami Rīgas līča piekrastē, arī Jūrmalā un galvaspilsētā var uzsnigt 15 un vairāk centimetru sniega.

Nākamnedēļ visā Latvijā gaidāms siltāks laiks, gaisa temperatūra brīžiem paaugstināsies līdz 0..+5 grādiem. Paredzams, ka atkusnim sekos jauns aukstuma vilnis.


Foto: Freepik; ilustratīvs