Novembrī siltumenerģijas tarifi samazināsies desmit komersantiem

 Novembrī zemāki siltumenerģijas tarifi spēkā stāsies desmit komersantiem, bet četriem, kuriem iepriekšējos mēnešos tarifi samazināti, nedaudz atkal palielināsies, aģentūru LETA informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Tāpat arī vēl vienā apdzīvotā vietā, kur tarifs nebija pārskatīts vairākus gadus, spēkā stāsies augstāks tarifs.

Zemāki tarifi no šodienas, 1.novembra ir Ogrē un "Doles", kur tarifs ir 69,14 eiro par megavatstundu (MWh), Alūksnē, Mālupē un Jaunlaicenē tarifs ir 71,50 eiro par MWh, Rēzeknē - 73,69 eiro par MWh, Daugavpilī 81,13 eiro par MWh, Cēsīs tarifs ir 83,89 eiro par MWh, Ventspilī 85,26 eiro par MWh, savukārt Jūrmalā 89,29 eiro par MWh, Baložos tarifs no 1.novembra ir 92,19 eiro par MWh, Silakrogā - 98,57 eiro par MWh un "Ēdelveisi", "Akācijas", "Varavīksnes" tarifs samazināts līdz 116,91 eiro par MWh.

Vienlaikus no 3.novembra tarifs samazināsies Rūjienā un būs 89,40 eiro par MWh.

Savukārt tarifu pieaugums no šodienas, 1.novembra ir Aizkrauklē un Aizkraukles pagastā, kur tarifs ir 71,11 eiro par MWh, Ozolniekos - 84,91 eiro par MWh, Jaunolainē un Stūnīšos - 86,57 eiro par MWh.

No 10.novembra tarifs pieaugs Iecavā un būs 57,91 eiro par MWh, savukārt no 12.novembra Kuldīgā, Priedainē, Padurē, Pelčos, Ozolos, Rendā un Mežvaldē tarifs būs 89,40 eiro par MWh.

SPRK tarifus apstiprina bez pievienotās vērtības nodokļa.

SPRK izpilddirektors Jānis Miķelsons norāda, ka kopumā siltumapgādē izmantojamo energoresursu cenas ir stabilizējušās. Redzamas īstermiņa svārstības tirgū, kas ir kā atbilde dažādiem notikumiem pasaulē un Baltijas reģionā. Tomēr ilgtermiņa cenu un siltumapgādes tarifus tas ietekmē nedaudz.

Turklāt vairāki siltumapgādes komersanti turpmākajiem mēnešiem noslēguši kurināmā piegādes līgumus par fiksētām cenām, kas samazina vairumtirgus svārstību iespaidu.

Miķelsons arī norāda, ka pēdējā mēneša laikā dabasgāzes cenu svārstības Eiropas biržās ir palielinājušās, īslaicīgi tās pieauga par aptuveni 30%, tad atkal pieaugums mazinājās. Tas saistīts ar pieprasījumu pēc dabasgāzes, iestājoties vēsākam laikam, savukārt bažas par piegādēm saasināja ģeopolitiskie riski un notiekošie streiki sašķidrinātās dabasgāzes termināļu objektos Austrālijā. Pieaugumu slāpēja dabasgāzes krātuvju augstais piepildījums šajā gadā, kā arī mainīgs pieprasījums atbilstoši laikapstākļiem.

Pašreizējā tendence ir, ka lielākajai daļai siltumapgādes komersantu tarifi samazinās kurināmā cenu izmaiņu dēļ. Vienlaikus ir arī komersanti, kuriem tarifi palielinās - tas saistīts ar nelielu kurināmā izmaksu kāpumu, salīdzinot ar vasaras mēnešos piemēroto. Savukārt atsevišķās apdzīvotās vietās, kur iepriekšējā apkures sezonā tarifi netika pārskatīti, šobrīd atbilstoši aktuālajām kurināmā cenām aprēķinātie tarifi ir augstāki.Foto: Freepik; ilustratīvs