Ogres novada garša – svaigs mājas siers

Ar iedzīvotāju līdzdalību un balsojumu konkursā atrasta Ogres novada garša. Godpilnais tituls piešķirts leģendārajam sieram “Čiekuriņš”. To gatavo vietējais ģimenes uzņēmums, kuram nupat apritējuši jau desmit gadi.

Uzņēmuma “Lapsu mājas siers” pārstāve Sabīne Vaska: ““Lapsu mājas siers” patiesībā ir Jānis Lapsa. Tas ir siers, kurš ir nenogativināts, svaigais mājas siers, kura sastāvā ir gotiņas piens, skābais krējums un olas. Tas leģendārais nosaukums mūsu siera nosaukumā ir no tā, ka Ogres novada sauklis ir “Šeit dzimst leģendas”. Līdz ar to ir leģendārais – šeit dzimst leģendas. Un ar priežu čiekuriem, jo Ogres ģerbonī ir priežu čiekuri.”

Uz jautājumu, kāpēc uzņēmums izlēma piedalīties konkursā, “Lapsu mājas siers” saimniece atbild, ka aktīvi piedalās gandrīz katrā tirdziņā vai konkursā. Taču par šo titulu ir īpašs gandarījums, jo tas iegūts, pateicoties Ogres novada iedzīvotājiem. Vaska: “Tas bija tāds ļoti augsts novērtējums patiesībā. Tas ir ļoti svarīgi, ka tas bija nevis šajā gadījumā ne tikai žūrijas, bet tas bija arī iedzīvotāju balsojums. Plus arī žūrijas balsojums. Tas nozīmē, ka tas viss kopumā tika novērtēts, ka tavs produkts ir garšīgs.”

Sabīne gan atzīst, ka grūti noticēt, ka Ogres novada garša ir tieši viņu uzņēmuma ražojumam. Kā viņa uzsver, siera gatavošanā tiek iesaistīti visi ģimenes locekļi. “Jānis sien sierus, es palīdzu ar kādiem dokumentiem vai ar sieru tidzniecību, mans dēls palīdz ar sieru piegādi veikaliem, meita ar reklāmas pakalpojumiem, pat omīte ir nodarbināta – griežu augļus saldajiem sieriem.”

Kā tālāk leģendārais siers “Čiekuriņš” tiks prezentēts novada ietvaros, par to šobrīd domā konkursa organizatori – Ogres novada Kultūras centrs un Ogres novada pašvaldība.  #SIF_MAF2023