Olaines cietuma teritorijā būvē mācību centru

Olaines cietuma teritorijā par vairāk nekā septiņiem miljoniem eiro būvē mācību centru, kurā tikšot apmācīti jaunie Ieslodzījumu pārvaldes darbinieki, kā arī papildinātas zināšanas esošajiem. Centram būšot būtiska loma arī darbinieku sagatavošanai jaunajam Liepājas cietumam.

Olaines cietuma teritorijā kopš vasaras tiek būvēta jauna ēka – mācību centrs. Šobrīd būve sasniegusi savu augstāko punktu, tāpēc var atzīmēt latviešiem raksturīgos spāru svētkus. 

Kā stāsta Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieks Dmitrijs Kaļins, jaunais centrs ļaus papildināt zināšanas atbilstošās telpās gan esošajiem, gan jaunajiem Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbiniekiem. “Jaunajam centram būs uzdevums gan jaunpieņemto darbinieku apmācība, lai viņi varētu veiksmīgi uzsākt savu dienestu, bet arī esošo darbinieku regulāra zināšanu atsvaidzināšana un kvalifikācijas celšana. Tā kā visi darbinieki dienesta laikā nepārtraukti rotēs, caur mācību centru attīstoties un iegūstot jaunas zināšanas.”

Arī pašreiz darbinieki tiekot apmācīti, bet topošais mācību centrs pavēršot jaunu lappusi. Turklāt tas esot viens no centieniem piesaistīt jaunus darbiniekus, nodrošinot atbilstošu izglītību darbam un profesionālo izaugsmi. Kaļins: “Mēs plānojam, ka tas palīdzēs mums piesaistīt papildus cilvēkus. Šobrīd ir ap 400 vakancēm visā sistēmā. Šobrīd mums arī ir mācību centrs, bet viena no domām, kas mums bija, kāpēc vajadzīgs jauns mācību centrs, jo esošā centra kapacitāte vienkārši nav pietiekama. Šobrīd centrs ir Rīgas centrālcietuma teritorijā ar ierobežotu telpu skaitu.”

Aptuveni 2500 kvadrāmetru plašajā ēkā darba specifikai atbilstošā vidē vienlaicīgi varēšot apmācīt līdz 150 cilvēku. Īpaši svarīgi tas būšot, domājot par darbinieku sagatavošanu jaunajam Liepājas cietumam, kuru plānots uzbūvēt līdz nākamā gada beigām. Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere: “Mēs nedrīkstam dzīvot tajā laikmetā, kad cietumi ir tādas stigmatizētas iestādes. Mēs ejam uz to, ka mēs būvējam jaunu cietumu Liepājā. Šajā iestādē tiks apmācīti darbinieki, kuri tājā strādās. Darbinieki, kuri ir ar spējām kā sociālie darbinieki strādāt ar cilvēkiem, vai tad, kad viņi iziet ārpus cietuma sienām, varētu iekļauties atpakaļ sabiedrībā.”

Būvuzņēmums “Pilar contractor” gan ir jau otrais būvnieks. 2022. gadā pasūtītājs lauza līgumu ar SIA “Velve”, jo būvniecības darbi netika uzsākti laikā. Plānots, ka jauno mācību centru, kura būvniecība izmaksās 7,7 miljonus eiro ar PVN, no kuriem 85% ir Norvēģijas grantu finansējums atklās šā gada otrajā pusē.