Par vairāk nekā miljons eiro iegādājas četras ugunsdzēsības mašīnas

Valsts meža dienests (VMD) ieguldījis vairāk nekā miljonu eiro, lai iegādātos četras jaunas meža ugunsdzēsības automašīnas, kas līdz gada beigām tiks piegādātas Austrumlatgales, Dienvidkurzemes un Ziemeļaustrumu virsmežniecībām. Savukārt Ziemeļvidzemes virsmežniecība savu automašīnu jau saņēmusi. Tā turpmāk atradīsies Limbažu mežu ugunsdzēsības stacijā, nomainot līdz šim izmantotās, vairāk nekā 50 gadus vecās GAZ 66 markas automašīnas.

“Pārvietošanās ātrums ir daudz lielāks nekā GAZ 66. Jaunās mašīnas var pa šosejām pārvietoties ar ātrumu līdz 90 kilometriem stundā. Tām ir īpaši būvēts rāmis uz torsiona principa, kas var pārvarēt dažādus šķēršļus, kāpumus, kritumus. Automašīna var pārvietoties līdz pat 0,8 metriem dziļā ūdenī. Ir salīdzinoši viegls svars kopā ar pilnu ūdens mucu, kas ir 10,3 tonnas. Un sevī var 2,5 kubikmetrus ūdens uzņemt cisternā,” norāda Zigmunds Jaunķiķis, VMD Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks.

Jaunā automašīna apkalpos visu Ziemeļvidzemes virsmežniecības teritoriju. Izsaukuma gadījumā tā no Limbažiem dosies arī uz Valmieras un Valkas novadiem. Zigmunds Jaunķiķis: “Protams, mums ir vēl vecās tehnikas vienības, šie paši GAZ 66, kas ir tehniskā kārtībā, nepieciešamības gadījumā var sniegt atbalstu. Tāpat, protams, ja ir kaut kāda lielāka ugunsnelaime, iesaistās arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Mums ir cieša un ļoti laba sadarbība. Arī kaimiņi no citām virsmežniecībām.” 

Dienestā atzīst, ka šis gads aizvadīts salīdzinoši mierīgi. Visā Latvijā dzēsti 385 mežu ugunsgrēki ar kopējo platību 221 hektārs.