Pārbaudot riepas, atklāj promiles

Šonedēļ Kurzemē notiek Valsts policijas un Ceļu satiksmes drošības direkcijas reidi, kuros tiek parbaudīts liels skaits transporta līdzekļu. Kurā dienā un kurā vietā notiks masveida pārbaude – iepriekš neizziņo. Vakar Ventspilī sešu stundu laikā tika sastādīti deviņi administratīvo parkāpumu protokoli un ierosināta viena krimināllieta par braukšanu dzērumā.

Mainīgajos ziemas laikapstākļos, sadarbojoties Valsts policijai ar Ceļu satiksmes drošības departamentu, tika vērtētas riepas, ar kādām pārvietojas kurzemnieki Liepājā, Kuldīgā un Ventspilī. Divās tranzītielās Ventspilī – Kustes dambī un Talsu ielā – braucēji viens pēc otra tika novirzīti malā, lai izietu kontroli. Valsts policijas Ziemeļkurzemes iecirkņa Reaģēšanas nodaļas jaunākais inspektors Jānis Apinis: “Ziemas laikā jāpārvietojas ar noteiktām ziemas riepām ar radzēm vai bez radzēm. Protektora minimālais izmērs ir četri milimetri, kā arī transporta līdzeklim jāatbilst tehniskām normām, nevar būt paštaisīti lukturi vai paštaisītas iekārtas.”

Lai arī reida uzdevums ir informēt un strādāt preventīvi, parkāpumi ir katru gadu. Arī Ventspilī tika izrakstīti soda un lieguma protokoli, lai arī paši braucēji uzskata, ka ir ziemai gatavi un pārvietojas ar maksimālo pieļaujamo ātrumu.

Ne tikai neatbilstoša protektora minimālā robeža, Ventspilī kādam vadītājam tika konstatētas pat 1.8 alkohola promiles izelpā. Apinis: “Reida laikā kopumā tika fiksēti desmit pārkāpumi, deviņiem tika uzsākta administratīvā lietvedība, vienā tiks uzsākts kriminālprocess, jo persona vadīja transporta līzekli, būdams alkoholiska reibuma stāvoklī un bez vadītāja apliecības. Septiņi pārkāpumi ir saistīti ar riepu protektoru, kas mazāki par četriem milimetriem, kā noteikts likumā. Viens administratīvais pārkāpums par skaņu, kas lielāka par rūpnīcas noteiktajiem, un viens pārkāpums, kas saistīts ar drošības jostas neizmantošanu brauciena laikā.”

Vairākās Kurzemes apdzīvotajas vietās, šonedēļ veicot reidus, tika pārbaudītas simtiem automašīnu, Ventspils pilsētā un novada teritorijā 223.Foto: Freepik; ilustratīvs