Pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis dodas jaunā ceļojumā uz Āfriku

Kāris Bardelis ar laivu dodas jaunā ceļojumā, lai septembrī, finišētu tur, kur pirms sešiem gadiem sāka, proti, Namībijā. Viņš būs piepildījis savu sapni - apceļojis apkārt zemeslodei ar paša spēkiem. Kārlis Bardelis savu garo piedzīvojumu sāka 2016.gadā, kad ar laivu šķērsoja Atlantijas okeānu; pēc tam ar tandēma velosipēdu pāri Dienvidamerikai un pēdējais ceļojums no Peru līdz Malaizijai ar laivu. Divas trešdaļas zemeslodes ir apceļotas, vēl palicis viens ceļojums. 

Pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis sarunā ar ReTV: “Šobrīd esmu šeit. Septiņas dienas man tagad ir karantīna. Tagad ir, es paskatījos, ir kaut kādi 34 grādi plusā. Kā Jūs redzat, esmu basām kājām šortos. Kaut gan ir tāds o, rekur ir negaiss aiz manis, tieši iet pāri Kualalumpurai liels negaisa mākonis, jo šī sezona ir diezgan lietaina, bet tajā pat laikā silts - ir silts, sutīgs, bet šeit uz balkona ir ļoti labs skats un ideāla vieta, kur septiņas dienas karantinēties.”

Kāris pēdējā ceļojumā finišēja Malaizijā, kur, braucot mājās, atstāja laivu tur pat, lai atgriežoties, spētu turpināt iesākto. Laiva ir septiņus metrus gara un platākajā vietā divus metrus plata. Kad beigsies karantīna, Kārlis dosies uz angāru pie laivas, kur tā viņu gaida. Kārlis stāsta, ka  plāno izbraukt no Malaizijas pēc Ziemassvētkiem: “Jūs kad otrajos Ziemassvētkos sēdēsiet un ēdīsiet pīrāgu, es būšu jau ar vienu kāju laivā un otru kāju uz piestātnes - tas varētu būt tas provizoriskais starts. Iecerēts ir airēt pāri Indijas okeānam,  mērķi 2022. gadā apmēram septembrī finišēt tur, kur es sāku. 

Garajā ceļā Kārlis sevi izglīto, lasot grāmatas: “Es Klusajā okeānā noklausījos kādas 150 grāmatas. Es esmu divas universitātes pabeidzis un šī bija trešā universitāte. Tu izmanto to laiku vērtīgi - airē un kaut ko klausies, kaut ko uzzini. Kārļa laivai būs uzstādīts GPS signāls, lai jebkurš varētu vērot, kur viņš atrodas. Katra Kārļa ceļojuma mērķis ir veltīts labdarībai, tā pat arī šis brauciens būs veltīts labdarības organizācijai HOSPIS, kas iecerējusi  uzcelt Latvijā pirmo paliatīvās aprūpes māju. Pirmie simts ziedotāji saņems Kārļa parakstītu sertifikātu. 


Foto: ReTV