Pēc 25 gadu pārtraukuma Talsu novadā atjauno sieviešu basketbola tradīcijas

Savulaik Talsos bija ļoti spēcīgas sieviešu basketbola tradīcijas, taču, mūžībā aizejot iemīļotam trenerim, šajā jomā iestājās klusums. Šobrīd Talsu novadam atkal ir sava sieviešu basketbola komanda, apvienojot spēlētājas no Talsiem un Rojas, pat vairāku treneru entuziasmu panākt, ka Talsu pusē atkal var spēlēt dažāda vecuma meitenes un dāmas. 

Šobrīd Talsu un Rojas meitenes iesildās pirms spēles ar Jaunpils komandu. Ja sākumā šķita, ka šīs būs gana vieglas pretinieces, tad spēle izrādījās ļoti spraiga un savu pārsvaru basketbola komandai “Talsi/Roja” bija ļoti jāsargā. “Laikam jau skatījāmies uz sausajiem rezultātiem. Un tad likās: “Ai, viņas tur zaudēja, bet mēs tās varējām, tad jau mēs varam!” Bet tā laikam nevar. Jāskatās uz spēlētājām,” saka Ilze Bērziņa, BK “Talsi/Roja” komandas spēlētāja.

Komandai ir veseli trīs treneri, katrs tai cenšoties nodot savas spēcīgākās puses un zināšanas. Ideju pēc 25 gadiem atjaunot savulaik spēcīgās sieviešu basketbola tradīcijas Talsos nolēma Kārlis Kantors. Atsaucās gan tās, kas basketbolu nekad nebija spēlējušas, gan arī dāmas, kam daudzu gadu pārtraukums. “Tās pieredzējušās, kas arī ilgi nebija trenējušās, domāja: “Vai tad es varēšu?!” Redz, ka varam tomēr,” saka treneris Kārlis Kantors.

Ja sākotnēji rojnieces un talsinieces spēlējušas atsevišķi, tad šobrīd spēki apvienoti. Treniņi notiek reizi vai divas nedēļā, ar panākumiem komanda jau piedalās atklātajā Tukuma sieviešu basketbola čempionātā. “Šāds čempionāts amatierēm sievietēm ir vienīgais Latvijā, kur tieši ir komandas no reģioniem. Jo tālāk jau ir Latvijas augstākā līga, Latvijas sieviešu otrā līga, tādu kā šis Latvijā nav vairāk,” saka Roberts Kreicbergs, treneris.

Spēlētāju vecuma amplitūda diezgan liela. Jaunākās spēlētājas dzimušas 2009. gadā, bet vecākajām dzīves pieredze krietni lielāka. Uz laukuma tas gan traucē, gan reizēm palīdz. Kantors: “Jaunās, mazās varbūt ir mazliet pārgalvīgākas, aizskries pēc katras bumbas, gribēs pārķert. Varbūt, pārķerot bumbu, izveidosies kāda kļūda. Pieredzējušās varbūt nospēlēs mazliet prātīgāk, sapratīs: “Ko es tur skriešu, labāk nostrādāšu aizsardzībā kārtīgi.””

Treneri atzīst, ka sākumā nebija domājuši, ka jaunajai komandai tik veiksmīgi ies. “Izskatās, ka tas projekts būs tīri labs un izdevies. Un tā viena no domām bija, ka vajadzētu šādu komandu, kur tās pieredzējušās spēlētājas dotu, pamācītu. Un te jau var redzēt, ka pretī nāk fiziskākas. Ja nebūtu tās pieredzējušās, kam ir fiziskais spēks, tad viņas tās jaunās meitenes vienkārši nostumtu un nogrūstu,” saka treneris Atis Bērziņš.

Arī šoreiz saspringtā mačā ziemeļkurzemnieces uzvarēja Jaunpils komandu ar 11 punktu pārsvaru. Šobrīd Tukuma sieviešu basketbola čempionātā viņām trīs uzvaras un viens zaudējums.


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par "ReTV Ziņas" saturu atbild SIA "Re MEDIA".

#SIF_MAF2023