Pēc budžeta apstiprināšanas priekšsēdētājs aizdomu dēļ paziņo par atkāpšanos

Jelgavas novada domes ilggadējais priekšsēdētājs Ziedonis Caune šorīt deputātiem elektroniskā vēstulē paziņojis, ka nolēmis pēc budžeta apstiprināšanas atkāpties no amata. Viņaprāt, pret viņu un domes administrāciju esot izvērsta politiska kampaņa, ko atbalstot arī pašvaldības uzraugošā ministrija. Ministra pārstāvētā politiskā spēka “Attīstībai/Par” deputāti novadā gan uzskata, ka varas maiņa notikšot daudz ātrāk.

Jelgavas novada dome šajā sasaukumā sastāv no septiņiem politiskajiem spēkiem. Jau pēc nepilnu piecu mēneša darba domes priekšsēdis atzina, ka koalīcija faktiski ir izjukusi. Šodien publiskajā telpā parādījās Ziedoņa Caunes vēstule, kas gan esot bijusi domāta tikai deputātiem, bet nonākusi arī publiskajā telpā, kurā viņš paziņo, ka nolēmis atkāpties pēc budžeta apstiprināšanas. Komentēt savu lēmumu priekšsēdētājs atteicās, bet rakstiskā komentārā skaidro:

“Pēkšņi uz vienu roku metušies politiskie spēki, kas pirms tam apgalvoja, ka politiskos principus nepārkāps. Dunci mugurā dur arī “zaļie”. Šāda darbība ir apzināti vērsta, lai panāktu cita veida politisko ietekmi visā pašvaldības administrācijā. Un nav noslēpums, ka šīs taktikas izvēršanai ir ciešs un vienots informatīvs, politisks atbalsts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, kur ministra padomnieka amatu ieņem arī Jelgavas novada domes deputāts Madars Lasmanis.”

Pieredzējušais politiķis Dainis Liepiņš, kurš sākotnēji bija opozīcijā, bet tagad sevi drīzāk sauc par novērotāju, teic, ka koalīcija, kurā bija Latvijas Zemnieku savienība, Latvijas Zaļā partija un Nacionālā apvienība, jau sākotnēji nebija vērsta uz kopīgu darbu, bet gan tikai uz mierīgu līdzās pastāvēšanu, un, visticamāk, politiskai krīzei novadā neesot nekā kopīga ar “politisko atbalstu no augšas”. “Es domāju, ka drīzāk tur ir kādam atkal apdraudēts tas saucamais politbizness, kas šobrīd notiek novadā, kas no Ozolnieku laikiem sākās un tagad turpinās, un tas ir lielos apmēros un miljonos. Vai tas ir bijis apdraudēts, tāpēc jāmeklē jauni sabiedrotie. Grūti to šobrīd spriest.”

Arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks noliedz viņa pārstāvētā politiskā spēka vēlmi atbrīvoties no “zemnieku” vadības novadā, bet ir pārliecināts, ka līdz budžeta apstiprināšanai Caune amatā nepaliks. “Seši mēneši šobrīd reāli ir kavēta darbība, jo novads nestrādā pie tā, pie kā strādā visas pašvaldības. Mēs nestrādājam pie novada reorganizācijas plāna. Mēs joprojām esam divas pašvaldības reāli. Nepiedalāmies Eiropas Savienības fondu projektos. Negribu ticēt, ka vairākums deputātu ļaus Caunes kungam mēnesi vai divus vēl spēlēt teātri, kā viņš to ir iedomājies,” saka Madars Lasmanis, Jelgavas novada domes deputāts, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks (A/P).

Lai gan aizkulisēs ir dzirdēti dažādu politisko spēku potenciālie mēra kandidāti, publiski neviens uzvārds netiek nosaukts. Jāpiebilst gan, ka izveidot jaunu koalīciju būs ļoti grūti, jo sarkanās līnijas dēļ iepriekšējām sadarbībām ir teju visiem politiskajiem spēkiem. Vakar septiņi deputāti pieprasījuši sasaukt ārkārtas sēdi, lai arī pret izpilddirektori ierosinātu disciplinārlietu, vismaz uz laiku atstādinātu no amata.


Foto: LETA