Popes skolā vēstures rekonstrukcijas fotoprojekts

Popes pamatskolas skolēni atsaukušies savas vēstures skolotājas aicinājumam un Skolotāju dienas priekšvakarā kopīgiem spēkiem realizējuši vēsturisku notikumu rekonstrukciju, izmantojot senus tērpus un fotogrāfējoties Popes muižas ēku ansamblī. Popes ciema iedzīvotājus ļoti aizrāvusi iespēja iejusties citā gadsimtā, proti, skolēnu vecāki domājuši tērpus, bet fotogrāfi - scenārijus.

Anita Krūmiņa, vēstures skolotāja: ''Gan paši šuva drēbes, gan meklēja bildēs, gan internetā. Skolotāji arī ieskenēja vecās bildes un pārsūtīja skolēniem, lai var paskatīties, lai var piemeklēt. Lai ir kā tajos laikos.''

Fotorekonstrukcijas tika organizētas gan pašā skolā, kas ir Popes muižas ansambļa centrālā ēka, gan arī evaņģēliski luteriskajā baznīcā, imitējot kādu kāzu ceremoniju un piedaloties gan draudzes mācītājam, gan pašiem ciema ļaudīm. Baznīcas ēka, kurā notika noslēdzošā fotogrāfēšanās ir 250 gadu veca, tā pieredzējusi dažadus laikus, bet tik daudz fotogrāfu - vēl nekad!

Fotoklubs ''Kursa'' cer, ka šī diena paliks ne tikai skolotāju un skolēnu atmiņā, bet kādu dienu rezultāts būs redzams arī krāšņā fotoalbumā.