PTAC pievērš uzmanību apsaimniekotāju negodprātīgai rīcībai Valmierā

ReTV pirms nedēļas jau ziņoja - 11 mājas ar vairākiem simtiem iedzīvotāju varētu pat palikt bez ūdens, jo apsaimniekotājs “Saimniecība 24” nav norēķinājies ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem, konkrēti Valmieras ūdeni. 

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs atzīst - pēc tam, kad šis stāsts pamanīts sociālajos medijos, centra eksperti sākuši vērtēt kā iedzīvotājiem rīkoties. “Netipisks gadījums, man noskatoties sižetu šķita, ka VŪ varēja ātrāk brīdināt cilvēkus, nevar uzzināt, ka nauda nenonāk līdz pakalpojuma sniedzējam. Tik tālu ievilkts, ka maksātnespējas process tūlīt būs, diezgan bēdīgi no cilvēku skatupunkta,” komentē PTAC direktore Baiba Vītoliņa.

Tāpat PTAC norāda - iedzīvotājiem ir jārīkojas un jāvēršas policijā. Lietā iesaistījies arī zvērināts advokāts Aldis Alliks, kurš par velti vēlas aizstāvēt cietušo iedzīvotāju tiesības. Viņš norāda – viņaprāt, nedrīkst pieļaut, ka "Saimniecība 24" piesaka maksātnespēja, jo tā būtu uzņēmuma vēlme ātri tikt vaļā no parādiem un problēmām. Tomēr jurists norāda arī uz Valmieras pašvaldības atbildību.

Advokāts norāda arī uz vēl kādu niansi - ļoti ciešu saistību “Saimniecībai 24” un Valmieras ūdenim. “Saimniecība 24” valdes locekļa Dzintara Kraukļa bijusī sieva Ingrīda Kraukle līdz 7. septembrim ir bijusi vienīgā kapitāla daļu īpašniece, taču septembra sākumā Kraukle no visām daļām atteicās, kas pārgāja “Saimniecība 24” rīcībā. 

Iedzīvotājos valda liels satraukums – vai nāksies vēlreiz maksāt par jau saņemtajiem pakalpojumiem Valmieras ūdenim un citiem uzņēmumiem? Vairāk nekā 160 dzīvokļa īpašniekiem joprojām ir neskaidrība par nākotni. Ieteikums ir katrai mājai veidot vai pievienoties kādai pārvaldniecības firmai. Bet ReTV Ziņām ir vēl jauna informācija, par kuru ziņosim nākamnedēļ.