Pūtēju orķestri gatavojas Dziesmu svētkiem

Šogad svētku gājienā vienosies 45 000 kolektīvu dalībnieku no Latvijas un diasporas. Kā ierasts, svētku gājiena priekšgalā soļos pūtēju orķestri, kas šogad pārstāvēti gana kuplā skaitā – 68. No Ogres novada piedalīsies pieci, viens no tiem ir Ogres mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris “Melodija”, kurš šogad svētkos piedalīsies pirmo reizi.

Pūtēju orķestra “Melodija” vadītājs Atvars Lakstīgala atzīst, ka viņam šis gads Dziesmu svētkos arī būs izaicinājums, jo pirmo reizi ir vadītājs orķestrim, kura sastāvā ir bērni. Lakstīgala atklāj, ka mēģinājumi notiks ne tikai mūzikas skolas telpās, bet arī pilsētas stadionos. “Tas, kas mums ir jaunums, neviens gandrīz 50 cilvēku orķestrī nekad nav soļojis spēlējot, neviens nekad nav gājis gājienā. Tas ir tuvākais izaicinājums. Un mēs tūlīt pēc svētkiem jau to mēģināsim darīt.”

Tāpat ne tikai pirmo reizi orķestris uzstāsies Dziesmu svētkos, bet arī pirmo reizi iekļuvis Vispārējo Dziesmu un deju svētku fināla konkursā, kur starp 14 labākajiem orķestriem, tika izcīnīta 3. vieta 3. grūtības pakāpē. Lakstīgala: “Es arī bērniem teicu, mēs ejam uzvarēt. Un, protams, viņiem tas, kā uzvarēt mūzikas vidusskolas,  kur ir visi pieauguši cilvēki, profesionāļi gandrīz vai. Es saku – vienalga, bet mēs ejam uzvarēt. Es saku, arī mūsu hokejisti tikko, kad brauca, viņi jau nebrauca piedalīties, viņi brauca iegūt maksimālo rezultātu.”

Līdzās jaunajiem, stāvēs arī orķestra  “Horizonts” dalībnieki. Tas ir vecākais orķestris Ogres novadā ar teju 70 gadu pieredzi. Orķestra vadītājs neslēpj prieku un atklāj: lai gan viens orķestris no Ogres novada ir beidzis pastāvēt, tā vietā ir nācis jauns. Līdz ar to novadā nemainīgi paliek pieci orķestri, kas ir viskuplākā orķestru saime, neskaitot Rīgu. Tāpat viņš arī atzīst, lai gan pandēmija ir nākusi par sliktu pūtēju orķestriem, šogad Dziesmu un deju svētkos to skaits ir pārsteidzis visus. Ogres novada Tautas pūtēju orķestra “Horizonts” vadītājs Tomass Kokamegi: “Rezultāts ir pārsniedzis prognozes. Ja mēs rēķinājāmies, ka būs apmēram pusotrs tūkstotis dalībnieku, pūtēju, kā tas ir iepriekšējos svētkos vidēji bijis,  šogad ir pieteikušies tūkstoš deviņsims. Nedaudz pat pāri. Un visos svētkos pūtēju būs pāri pa divi tūkstoši.”

Šogad Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētkos piedalīsies 68 orķestri. Svētki norisināsies no 30. jūnija līdz 9. jūlijam.#SIF_MAF2023