Rēzeknē pilnībā nodeg lielveikals “Depo”

Ugunsgrēks būvniecības preču veikalā “Depo” Rēzeknē esot izcēlies ap pulksten trijiem naktī. Liesmas esot izplatījušās strauji. Glābšanas darbus veica vairāk nekā 30 ugunsdzēsēji – kāpnes atvestas pat no Preiļiem un Balviem. Pilnībā nodegusi visa veikala ēka 13 500 kvadrātmetru platībā, vairākās vietās iebrukušas sienas un griesti.

Valdis Straume, VUGD Latgales reģiona brigādes komandiera vietnieks, stāsta, ka tāda veida konstrukcijas ir ļoti nestabilas – pēc aptuveni 15 minūšu degšanas sabrūk. SIA “Depo DIY” pārstāve Silva Rozenbaha-Atvara stāsta, ka visi īpašnieki ir lielā šokā, taču lūdz būt saprotošiem par to, ka ir vēl daudz nezināmu atbilžu.

Uzņēmumā ir izveidota iekšējā darba grupa, kas piedalās ugunsgrēka radīto seku novēršanas darbos, gan arī lemj par tālāko 93 darbinieku nākotni un veic citus uzdevumus. Artūrs Putrālis. SIA “Depo DIY” darba aizsardzības departamenta vadītājs, pauž, ka ar visu kopīgiem spēkiem tikšot galā, taču, ja tiek runāts par darbinieku atlaišanu, ar tiem vēl sazināšoties.

Lielveikals atrodas blakus paaugstinātas bīstamības objektiem – dzelzceļa stacijai, kā arī vairākām degvielas uzpildes stacijām, apkārtējās ielas nācās slēgt. Jāpiebilst, izplatoties kodīgiem dūmiem, iedzīvotāji bija aicināti atturēties no logu atvēršanas.

Valdis Straume stāsta, ka no kādas blakus esošas ēkas tika evakuēti astoņi cilvēki, taču varēja atgriezties – bīstamība nepastāvēja.

Ugunsnelaimē bojāgājuši veikalā esošie dzīvnieki. Dzēšanas ūdeņi nokļuva lietus ūdens kanalizācijā, kas ieplūst Rēzeknes upē, tāpēc, lai novērstu ķīmisko vielu noplūdi, uzstādītas tika deviņas bonas.