Rēzeknes Sociālajā dienestā štatu samazināšana

Līdz gada beigām varētu ieekonomēt aptuveni 49 tūkstošus eiro, par Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības izpilddirektora doto darba uzdevumu optimizēt štatu sarakstu norāda Rēzeknes Sociālā dienesta vadītājs. Savukārt nākamajā gadā tie varētu būt 170 līdz 178 tūkstoši gadā. Taču, ja arī nākamgad palielināsies minimālā alga, summa tieši uz algu rēķina var samazināties. 

Pēc vakardienas Rēzeknes pilsētas domes sēdes dienesta vadītājs Gunārs Arbidāns saka: viennozīmīgi pašvaldība iet uz štatu optimizāciju. Izpilddirektora rīkojums bijis sāpīgs un daļēji arī negaidīts, jo iepriekš, veicot sociālā dienesta analīzi un ņemot vērā pakalpojumu klāstu, funkcijas un uzdevumus, kas kļūst ar vien vairāk, bijusi jau vēlme lūgt pašvaldības vadībai, ka nepieciešama štatu palielināšana.

“Ja runājam par reāliem cilvēkiem, ja tās ir 15 štatu vienības, kaut kur būs jāatlaiž desmit cilvēki. Kas cietīs? Cietīs, protams, aprūpe, jo gribas saglabāt tos speciālistus, sociālos darbiniekus arī turpmākajai darbībai pēc optimizācijas.Bet aprūpē, daži speciālisti, kas nodrošina administrācijas darbību - tur būs arī mans priekšlikums samazināt darbinieku skaitu, protams, izmantojot, modenizējot kaut kādas IT tehnoloģijas, programmas, savienojumus, bet tās arī maksā naudu.”

Gunārs Arbidāns arī jau iepriekš izteicies, ka pašvaldības budžetā ieguvums no štatu samazināšanas nebūs liels. Sarunā ar ReTV viņš min, ka jāņem vērā arī pieaugošās izmaksas citās pozīcijās: pārtikai, klientu uzturēšanai sociālās aprūpes iestādēs, medicīnai un citiem pakalpojumiem. Arbidāns arī piebilst, ka otrdien būs Darba samaksas komisija, kurā izklāstīs redzējumu, kā turpmāk sociālais dienests varēs pildīt savus udevumus un pamatfunkcijas, kam tad sekos arī domes lēmums par optimizāciju. 

Jau ziņojām, ka rīkojumu par budžeta optimizācijas pasākumiem kopumā saņēma astoņas Rēzeknes pašvaldības pārvaldes un iestādes. Foto: Freepik; ilustratīvs