Rūjienieši izveido savu bobsleja trasi

Rūjienā tapusi dabīgā ledus bobsleja trase. Tā stiepjas cauri dārzam aptuveni 170 metru garumā. Bobsleja trase Bērziņu ģimenes piemājas dārzā šoziem ir jau sesto sezonu. Pirmajos gados nobrauciens bijis vien pārdesmit metrus, bet šogad trase jau vijas apkārt visam ābeļdārzam.

Pati trase tiek izveidota jau rudenī. Vispirms dārzā uzstāda bortus, pēc tam tās pamatu izklāj ar smiltīm. Kad iestājas ziema, trasi veido no sniega un ūdens.

Jāpiebilst, trases veidošanā un uzturēšanā iesaistās visa ģimene - tētis rūpējas par pamata konstrukcijām, bet mammas un bērnu uzdevums trasi un tās apkārtni attīrīt no sniega.

Bobs tapis no javas blakus vāģa. Tam piestiprināts finieris, bet slieces darinātas no ūdens trubām.

Bobsleja trases autors Aivis Bērziņš stāsta, ka tagad jau divi bobi esot – ar vienu brauc, bet otru velk augšā. Dana Bērziņa smejas, ka viņiem esot sporta zāle pagalmā. Var mētāt sniegu, stumt bobu: “Nav jāiet uz sporta zāli, kuras ir ciet tagad.”

Pērn Aivis vienu no bobiem aprīkoja ar ritentiņiem, jo ziema izpalika. Ar to Bērziņu ģimene Pasaules kausa posma laikā viesojās arī Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē.

Bērziņi cītīgi tur īkšķus par mūsu ledusrenes sportistiem, kā arī seko līdzi viņu startiem. Aivis atzīst, būtu gandarīts kādu no sportistiem uzņemt viesos arī Rūjienā.

Uz Bērziņu ģimenes veikumu atskatās arī garāmejošie rūjienieši. Tomēr galvenokārt jau darbs ieguldīts, lai prieku sagādātu bērniem, kuri vairāk laika pavada svaigā gaisā, nevis istabā pie viedierīcēm.