Sabojāta grīda, slapja malka un izskaloti ceļu posmi. Jēkabpilī sāk apzināt plūdu sekas

Jēkabpils novadā no applūdušajām teritorijām sāk atkāpties ūdens, arī sūkņi strādā ar pilnu jaudu. Pašvaldībā sāk apzināt plūdu radītās sekas. Iedzīvotāji, kuri jau var piekļūt saviem īpašumiem, pēc evakuācijas atgriežas mājās, lai novērtētu plūdu radītos postījumus.

Andris apzina situāciju savu vecāku mājā, kas atrodas Daugavas kreisajā krastā – tajā Jēkabpils pilsētas teritorijā, kas visstiprāk cietusi no plūdiem. Mājsaimniecībai nodarīts liels posts.

Par automašīnu Andrim gan mazāka bēda, jo transportlīdzeklis jau esot bijis norakstīts, bet sirds sāp par dzīvojamo māju, jo arī istabās bija ūdens. Pamatīgi bojāta grīda. Tāpat applūdis pagrabs, no kura ģimene plāno atsūknēt ūdeni. Ņemot vērā situāciju, Andra vecāki pagaidām nedomā atgriezties uz dzīvi mājās, bet kādu laiku vēl turpinās mitināties pie radiem.

Arī Arņa mājsaimniecībai ūdens nodarījis bojājumus, lai gan mazākā apmērā. Ģimene nebija evakuējusies, tikai pārcēlusies uz ēkas otro stāvu. “Siltumnīca – tā bija līdz pusei. Man kundze uztraucas, ka ķiploki noslīka. Pirtiņa visa bija noslīkusi. Lauku virtuvīte arī vēl tagad stāv zem ūdens. Malku, paldies Dievam, neaiznesa, es taisni nobrīnījos.”

Pagrabs, kurā palikuši kartupeļi un citi pārtikas produkti, ir pilns ar ūdeni, tāpat zem ūdens bija suņu būda, tādēļ Lorai, kura pieradusi dzīvot pagalmā, plūdu laikā bija jāsamierinās ar dzīvi iekšā. Gan Arnis, gan citi iedzīvotāji, kuriem radušies bojājumi, cer saņemt kompensāciju plūdu seku likvidēšanai.

Atkāpjoties plūdu ūdenim, skatam paveras arvien jauni postījumi. Bojāti ne tikai privātīpašumi, bet arī pašvaldības infrastruktūra.

Ir autoceļi, kuriem turpinājums seko tikai pēc vairākiem desmitiem metru, jo ūdens ir izrāvis ļoti lielā dziļumā ceļa posmus. Jēkabpils novada pašvaldībā sola tuvākajā laikā uzsākt bojājumu novēršanu, lai cilvēki varētu droši pārvietoties. Vakardien ūdens bija izskalojis vienas ielas malu Jēkabpilī, tādēļ uz laiku šajā posmā satiksme tika organizēta pa vienu braukšanas joslu. Šodien bīstamība jau novērsta, ceļa posms atvērts satiksmei abos virzienos. Vietvarā uzsver, ka visur vienlaikus nav iespējams veikt remontdarbus, tie tiek veikti pakāpeniski. Arī par kompensāciju piešķiršanu iedzīvotājiem tiks lemts vēlāk, kad ūdens būs atstājis visas plūdu skartās teritorijas un varēs pilnībā apzināt zaudējumu apjomu.