Sākums nebija viegls – bira asaras. Šilovs treniņus uzsācis četru gadu vecumā

Hokeja sapņu komandas panākumi šajā nedēļas nogalē tika svinēti ne tikai Tamperē un galvaspilsētā Rīgā, bet arī citās Latvijas pilsētās. Lielie ekrāni tika izvietoti pilsētu laukumos un skvēros, kur spēlēm sekoja tie, kas nevarēja nokļūt līdz ledus arēnai. Fani pie lielajiem ekrāniem tikās arī Ventpilī. Vietējo vidū bija arī tādi, kuri atceras “dzelzs vīru” pirmos soļus uz ledus, jo kā Uvis Jānis Balinskis, tā Artūrs Šilovs savu hokeja karjeru ir sākuši tieši Ventspilī. 

Ne tikai draugu lokā, kopā ar ģimeni vai tuvākajā kafejnīcā šajā nedēļas nogalē kliedza: “Sarauj, Latvija!'” Latvijas valstspilsētu laukumos tika svinēti lielā hokeja svētki tikpat sirsnīgi, cik Tamperē vai Rīgā.

Ventspils Tirgus laukumā plīvoja karogi un tika rīkoti mazi hokeja svētki. Deviņgadīgais Artūrs, loterijā iegūstot aizsarga Uvja Balinska kreklu, guļot tajā arī naktīs.

Latvijas izlases vārtsargs Artūrs Šilovs, kas atzīts par pasaules hokeja čempionāta labāko vārtsargu, savus pirmos soļus uz ledus ir spēris Ventspilī četru gadu vecumā, uzsākot treniņus, paralēli apmeklējot bērnu dārzu. HK “VENTA 2002” valdes loceklis Uldis Kristiņš: “Klubs “Venta 2002” komplektēja grupu no četrgadīgiem bērnudarzniekiem. Četri ar pusi vidējais vecums. Viņš tāds kautrīgs bija, ilgus gadus joprojām ir tāds sevī. Ļoti pieklājīgs, intelektuāls. Ar augstām darba spējām. Neatlaidīgs.”

Kristiņš, kas šobrīd ir mājupceļā no Tamperes, stāsta, ka Šilovs agri pamanīts kā hokeja talants, bet par izturību jāpasakas viņa vecvecākiem, kas agrā vecumā ļāva noticēt šim sporta veidam. “Ļoti lielu lomu nospēlēja tieši viņa rakstura īpašības un tas, caur kādiem ērkšķiem ir līdz zvaigznēm nonācis. Pats sākums nebija viegls. Tur bija asaras. Es joprojām atceros, kā iekšēji ar sevi cīnījās. Mazs puisis, sešos, septiņos no rīta uz ledus. Tas nav viegli.” 

Aizsargs Uvis Balinskis uz Ventspils ledus savulaik kopā trenējās ar ventspilnieku Robertu Budigini, kas vēl šorīt telefoniski sveicis draugu ar panākumiem un sarunā apstiprina, ka Uvis vienmēr bijis īpašs. “Trenējos un spēlēju kopā ar Uvi Jāni Balinski. Tas ir tas īpašais, ar ko šodien lepojos. Arī iepriekš jau lepojos, bet šodien vēl vairāk. Tajā laikā jau bija skaidrs tas, ja viņš noturēs to attieksmi, visu fokusu uz to, kā trenējās, kā spēlē, tad būs superzvaigzne! Tagad viņš ir zvaigzne. Šorīt arī ar viņu runāju, bija dzirdamas tādas pozitīvas emocijas viņa balsī. Viņam tagad jādodas uz ASV. Viss tagad tikai sāksies!” 

Zināms, ka gan Artūrs Šilovs, gan Uvis Balinskis savu nākotni saistīs ar NHL, bet, atceroties, ka pirmie soļi uz ledus sperti tieši Kurzemē, abi pasaules kausa bronzas ieguvēji visdrīzākajā laikā tiks prēmēti arī ar atzīnību no Ventspils pašvaldības. Tiek plānots, ka svinīgi tiks sagaidīti arī ar ventspilnieku aplausiem jau šonedēļ.