Sešgadīgs puisēns apceļojis visus Latvijas ugunsdzēsības depo

Kāds mazs puisēns gada laikā apceļojis visus 92 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo. Sešgadīgais zēns kaislīgi seko līdzi glābšanas dienesta darbam un rūpīgi apgūst katru detaļu par glābēju ikdienu. Arī citiem interesentiem ir iespēja uzzināt, kas notiek Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo.

Sešgadīgais Emīls Valkas depo viesojoties jau trešo reizi un šeit viņš jūtas teju kā mājās. Puisēns pārzina visas glābšanas dienesta automašīnas un tajās ievietoto aprīkojumu. Viņš zina pastāstīt kā glābējiem jārīkojas dažādas situācijās un kāds aprīkojums jāpielieto.

Interese par glābēju darbu puisēnam radusies divarpus gadu vecumā pēc ugunsdzēsības muzeja apmeklējuma. Pēc tam maijā atvērto durvju dienu ietvaros apmeklējis pirmo Ugunsdzesības un glābšanas dienesta depo un tad jau radās izaicinājums apciemot visus 92 glābšanas dienesta posteņus Latvijā.

Ikreiz dodoties uz kādu no depo, Emīls mugurā velk Vācijā izgatavoto ugunsdzēsēju tērpu. Puisēnam ir arī pašam savas šļūtenes, savs glābēju cirvis, cimdi un karabīnes.

Arī mājās Emīlam visas rotaļas ir saistītas ar glābēju darbu, šeit viņam ir neskaitāmas spēļu ugunsdzēsēju automašīnas, pašam savas glābšanas depo un pat gulta ugunsdzēsēju automašīnas formā.

Arī glābēji atzīst - prieks, ka ir šādi bērni, kuri ar tik lielu entuziasmu iepazīst glābšanas dienesta ikdienas darbu, ir gatavi apceļot visus Latvijas depo un gaidīt pat 5 stundas līdz glābēji atgriezīsies no izsaukuma.

Latvijas depo ir atvērti arī citiem interesentiem. Vien pirms apmeklējuma vēlams pieteikties. Kamēr mazākie šeit iepazīsies ar glābšanas dienesta aprīkojumu un automašīnām, pieaugušajiem būs iespēja uzzināt vairāk par ugunsdrošību, dūmu detektoru lietošanu un pareizu apkures ierīču uzturēšanu. Šajos apstākļos gan jāatceras par valstī spēkā esošajiem Covid 19 epidemioloģiskajiem ierobežojumiem.