Simjūda gadatirgus Valmierā

Oktobrī Valmierā tradicionāli notiek Simjūda gadatirgus, kas pulcē mājražotājus no visas Latvijas. Šogad gan tā apmēri ir ievērojami mazāki, un atcelta arī plānotā kultūras programma. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, tirgošanos uzraudzīja pašvaldības policija.

Gvido Arnītis, Valmieras pilsētas pašvaldības policijas inspektors: “Dotajā brīdī vairāk tā kā ievēro, jau 90% no tirdzniecības vietām bija sagatavojušies, vizieri ir līdzi, maskas ir līdzi, viņi arī uzrunā savus apmeklētājus, klientus, ka vajadzētu lietot. Dotajā brīdī lielus pārkāpumus neesam konstatējuši.”

Ja tradicionāli Simjūda gadatirgū ir vairāk nekā 330 tirdzniecības vietas, ko aizpilda mājražotāji no visas Latvijas, tad šodien savu produkciju piedāvā vien 58 tirgotāji no Valmieras un tuvējās apkārtnes. Šo laiku viņi raksturo vienā vārdā - sarežģīts. Gadījies, ka tirdziņus atceļ arī pēdējā brīdī.

Mājražotāji atzīst, ka jūtas droši, jo arī lielākā daļa tirgus apmeklētāju piesardzību ievēro, lietojot sejas maskas vai vairogus.