Skarbais romantiķis Ventspilij saraksta dziesmu

Šogad Ventspils motoklubs “Rodeo’’ nosvinēja savu 25 gadu jubileju. Tā vadītājs Arvis Sanders, kurš sevi nesauc par mūziķi, bet gan par skarbo romantiķi’, sarakstījis dziesmu ne vien savam motoklubam, bet arī savai pilsētai. Skaņdarba tapšanā iesaistījusies arī kordiriģente Ginta Rūse. Pirmatskaņojumā piedalījies arī jauktais koris “Kaiva”. 

Kādas dziesmas motosportists vēl sarakstījis no treniņiem brīvajos brīžos, to varēja uzzināt tiekoties ar Arvi Ventspils mūzikas bibliotēkas rīkotajā pasākumā no cikla “NEakadēmiski’’. 

Arvis Sanders motosportā ir 38 gadus. Viņa vārds nav svešs vairāku paaudžu braucējiem. Nu jau 13 reizes viņa vadītais klubs ar nosaukumu “Rodeo’’ atzīti par labāko motoklubu Latvijā komandu vērtējumā. Šajā klubā trenējas vairākkārtējais Latvijas čempions motokrosā Toms Macuks un Arvis veidojis Latvijā atzinīgi vērtēto Supermotokrosa trasi Ventspilī. Tā varētu turpināt, jo Arvis pats uz motocikla kāpj vēljoprojām, ja vien nepienāktu brīdis, kad viņš sevi nolēmis atklāt kā mūziķi. “Jo tu vecāks paliec, jo tu atbildīgāk pret kādu lietu izturies. Ne tā, kā kādus gadus 20 atpakaļ. Tāpat ir ar to dziedāšanu. Kapēc nepamēģināt, ja tev profesionālis saka – ir labi, tev to vajag! –, tad es noticu tam,” saka ventspilnieks Arvis Sanders.

Vecākās dziesmas ir jau ar 20-30 gadu vēsturi, bet jaunākā atkaņota Ventspils sporta balvas pasniegšanas laikā, kad motosportists kāpj uz skatuves ne vairs pēc uzvaras kausa, bet gan lai publikai prezentētu savu dziesmu, kas veltīta Ventspilij.

Dziesma ar nosaukumu “Mana pilsēta” ir kopdarbs – dziesmai vārdus, pēc Arvja stāstiem, par sev mīļo pilsētu dzejas rindās ietvērusi Sarma Cīrule no Madonas, bet Ginta Rūse veidojusi dziesmas aranžējumu. “Lipīga. ārkārtīgi lipīga. Un arī teksts. Viņš stāstīja, kā teksts radās - viņš pastāstīja, kas pie mums ir forši, dzejniece salika kopā. Es ļoti ceru, ka dziesma skanēs Ventspilī. Gribētos, lai tā notiek. Dziesma ir tā vērta,” saka jauktā kora “Kaiva’’ makslinieciskā vadītāja Ginta Rūse.

Dziesmas Arvim padodoties romantiskas, lai arī pašu tas patiesi izbrīnot. Motosportā romantikas esot maz, tomēr ir dienas, kad roka stiepjas pēc ģitāras un vārdi paši rakstoties. Viņš stāsta: “Motosports ir tāda skarba nodarbošanās. Tas ir smags darbs. Romantikai tur ir diezgan maz vietas. Tāpēc man tā nav ikdiena, jo es pārsvarā daru kaut ko citu, bet tas katrā ziņā ir jauns piedzīvojums. Jauna pieredze.”

Motobraucēja talantu novētējuši arī klausītāji, balsojot par Arvi gan “Sirdsdziesmā’’, gan sapulcējoties Ventspils Mūzikas bibliotēkas pasākumā, kura nosaukums “NEakadēmiski’’ paskaidro koncertcikla būtību – aicināt ar savu radošo pusi padalīties tos, kas sevi nedēvē par koncertējošiem mūziķiem, bet dzīvo Ventspilī. 

Arvis Sanders sevi dēvē par skarbo romantiķi, sarunā atzīst, ka viņam nepatīk savas dziesmas klausīties citu izpildījumā, tieši tik personīgas tās esot. Bet par Ventspili Arvis saka, ka tā ir vieta, kur dzied vēji un cilvēki. Viņa sapnis esot dziesmu “Mana pilsēta’’ ierakstīt profesionālā studijā.