Skrundā atkal mācās attālināti

Sveiciens pirmklasniekiem, kuriem rīta pusē jāapgūst angļu valodas pamati - klusumu Skrundas vidusskolas telpās pārtrauc skolotāja. Vēl pavisam nesen skolotājai un sākumskolēniem bija iespēja tikties klātienē, jo Skrundas novads pēc valstī noteiktajiem kritērijiem tika uzskatīts par epidemioloģiski drošu pašvaldību. Situācija strauji mainījās - klātienes mācību prieks bija tikai nedēļu. Atkal 1.-4. klašu bērni mācās attālināti. Angļu valodas skolotāja Inese Dabiņa neslēpj, ka šādi darba procesu ir ļoti grūti plānot.

Inese Dabiņa saka: “Ir tā, ka viss nogurdina, un tā nedēļa, kad bērni 1.-4. klases nāca uz skolu, tas izsita no ierindas, jo tie bērni bija apdulluši pēc tās mājās sēdēšanas, bija priecīgi satikt skolotājus, draugus. Man liekas, ka loģiskāk tas process mācību gada sākumā, kad bija izstrādāti 3 modeļi – A, B, C."

“Tā ir tāda zināmā mērā raustīšana - vienu nedēļu mācāmies, tad nemācāmies. Tāds gaidu stāvoklis, kā nu būs,” pauž Izglītības nodaļas vadītāja Inga Flugrāte.

Neziņa par to, vai būs iespēja atgriezties skolā, un, ja būs, tad, cik ilgi, rada nestabilitāti ne tikai bērniem, bet arī vecākiem un skolotājiem. Skolas psiholoģe atzīst, ka arī skolotājiem vērojamas izdegšanas pazīmes. Šobrīd pēc padoma vēršoties daudzi.

Vineta Hildebrante, psiholoģe, saka: “Ir, kad nāk skolotāji un lūdz atbalstu, ir gadījumi, kad nāk skolēni, kuriem tiek sniegts individuāls atbalsts, un ir arī vecāki, kuri griežas pēc palīdzības, padoma, kā risināt problēmas un darboties tālāk, un palīdzēt tam bērnam. ”

Redzot, ka ieilgušā attālinātā mācību procesa dēļ arvien vairāk var novērot bērnu nomāktību un grūtības uzdoto darbu izpildē, pašvaldībā tiek domāts, kā palīdzēt šai procesā iesaistītajiem, taču gala lēmums vēl nav pieņemts.

Šobrīd 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 Skrundas novadā uz 100 000 iedzīvotājiem ir 154. Tas nozīmē, ka nākamnedēļ klātienes mācības 1-4. klašu grupā atkal varētu atsākties. Tā gan ir brīvlaika nedēļa, tāpēc, ja saslimstība nepalielināsies, tad skolas durvis varētu vērt no 22. marta. 


Foto: pixabay.com