Skrunda pulcē rallija veterānus no visas Latvijas

Jau vienpadsmito reizi Latvijā organizēts veterānu rallijs, kas šogad Skrundā pulcējis dalībniekus no visas Latvijas. Rallijs ļāvis sportiski pavadīt dienu, kopīgi atcerēties notikumus un sacensības, kādas piedzīvotas aktīvo sporta gaitu laikā. 

Kuldīdznieks Agris Freimanis sacensībās piedalās kopš 1979. gada. Viņam tā ir neatņemama dzīves sastāvdaļa: “Kā vienmēr rokas trīc, kājas dreb. Kā vienmēr pirms startiem. Nu, galvenais adrenalīns, piedzīvojums. Tas viss tā kopā iet. Kādreiz bija pat 100 un vairāk mašīnām. Cik tagad viņas ir palikušas? Kādreiz jau veterānu ralliji nebija, tagad, re ku, veci veči arī brauc. Tie visi ir no tiem laikiem.”

Agris Staņēvičs ir vairākkārtējs Latvijas čempions rallijā. Kā stāsta sportists, piedalīšanās rallijā viņam ir kā atgriešanās pagātnē. “Visnotaļ atbalstu. Lai vecie veči var satikties, bišku pabraukt, parunāt par pagātni,” tā Agris. 

Kopējais trases maršruta garums ir nepilns 171 kilometrs. Posmos tika iekļauta ne tikai pilsētas vide, bet arī Embūtes autotrase un Vaiņodes lidlauks. Kā stāsta sacensību organizators Ēriks Paculs, rallijs vairāk ir kā salidojums, kuru nolēmuši rīkot reizi gadā. 

Gvido Ķirsons, sacensību vadītājs: “Tiešām ir patīkami satikt šos te vīrus ar sirmām galvām, bet ļoti, ļoti karstām sirdīm. Jo to, ko viņi savā laikā ir izpildījuši un piedalījušies ārkārtīgi daudzās sacensībās. Emocionālais noskaņojums viņiem visiem ir ārkārtīgi pozitīvs. Tā savstarpējā komunikācija, es redzu, ir ļoti tāda draudzīga.”

Pasākuma organizēšanā palīdzēja arī viens no vadošajiem Latvijas rallija braucējiem Mārtiņš Sesks. Viņa vectēvs bijis tas, kurš 1965. gadā dibinājis ralliju “Kurzeme”. Pateicoties vectēva ieguldītajam darbam, tiek organizēts arī Eiropas rallija čempionāta posms Liepājā. 

Pilnpiedziņas klasē uzvaras laurus plūca Edgars Paculs un Valdis Dadzītis, savukārt vienas ass piedziņas klasē uzvarēja Dainis Ģēģers un Tālis Aldiņš. Sacensībās kopumā piedalījās 12 ekipāžas.