Slēgs vai reorganizēs 105 pasta nodaļas

No visiem pasta pakalpojumiem ieņēmumi palielinās tikai pasta sūtījumiem, tāpēc “Latvijas Pasts” pieņēmis lēmumu palielināt pakomātu skaitu, slēgt vai reorganizēt 105 pasta nodaļas. Pret šādu lēmumu iebilst carnikavieši, kam no 12. februāra būs jābrauc uz Ādažu pasta nodaļu vai jāizmanto iespēja pieteikt un gaidīt pasta pakalpojumus mājās.

Carnikavas pasta nodaļā jau kopš novembra ir saīsināts darba laiks, bet no 12. februāra tā tiek slēgta jeb mainīta pasta pakalpojumu nodrošināšanas forma. Proti – visus pakalpojumus, piesakot dienu iepriekš, varēs saņemt mājās, par to papildus nemaksājot, vai arī doties uz pasta nodaļu Ādažos. Tie carnikavieši, kuriem mūsdienu tehnoloģijas nav tuvos draugos, bet arī mājsēde vēl nav tīkama, ar šādu lēmumu ir neapmierināti.

Lai gan nelabvēlīgie laika apstākļi pieteikto piketu praktiski izjauca, pret pasta nodaļas slēgšanu savākti vairāk nekā 600 parakstu, kas tikšot nosūtīti arī satiksmes ministram. “Vai pamatota ir vagonu iztirgošana, centrālās pasta ēkas pārvēršana par “Origo”. Man liekas, ka sākums veidojas jau tālā pagātnē,” saka carnikavietis Mārtiņš.

Vairāk klausītāju šodien bija sanākuši uz domes sēdi, kur bija uzaicināta arī “Latvijas Pasta” vadība, kura klātesošajiem skaidroja, ka Carnikavas pasta nodaļā ieņēmumi vidēji mēnesī ir 3361 eiro, kas ir trīs reizes mazāk nekā citās vietās ar iedzīvotāju skaitu līdz 10 000. VAS “Latvijas Pasts” valdes priekšsēdētāja Beāte Krauze-Čebotare: “Neskatoties uz to, ka jūsu novadā cilvēku skaits pieaug, tas diemžēl nekādā veidā nekorelē ar pasta nodaļas apmeklējumu. Mēs pasta nodaļā esam izvietojuši visādas papildus preces, kas it kā varētu uzlabot rentabilitāti, tomēr situācija nav uzlabojusies, bet ar katru gadu aizvien vairāk pasliktinās.”

Šāda situācija esot visā Latvijā. Aprēķini un tendences liecinot, ka līdz 2026. gadam ieņēmumu pieaugums gaidāms tikai pasta sūtījumos, kam pieejami pakomāti, kuru skaits vēl tikšot palielināts, tāpēc plānots slēgt vai reorganizēt 105 pasta nodaļas.

Carnikavas deputāti un klātesošie norādīja, ka pastam ir arī sociālekonomiskas funkcijas, kas diemžēl dokumentos nav ierakstītas, tāpēc vajadzētu meklēt iedzīvotājiem pieņemamas alternatīvas, kas netika prezentētas. “Šobrīd mēs neesam lēmumu mainījuši, bet dzīvē visādi notiek un gadās. Ja skatāmies no ekonomiskiem apsvērumiem, tad fiziskai pasta nodaļai Carnikavā palikt nav nekāda pamata,” saka Mārtiņš Liepiņš, “Latvijas Pasts” pasta nodaļu un piegādes daļas vadītājs.

Citviet Latvijā palikušās pasta nodaļas plānots maksimāli pārvietot uz tirdzniecības centriem, kur tās būtu atvērtas arī brīvdienās.