Strenčos uzstādīti saules paneļi

Saules paneļi ir efektīvs un mūsdienīgs elektroenerģijas iegūšanas veids. Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas teritorijā uzstādīti 200 saules paneļi, kuru kopējā jauda ir 110 kilovati. Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas Iepirkumu speciālists Aivars Auniņš stāsta: “Saules paneļu iepirkums bija aprīlī, pagājušajā gadā tika izstrādāts projekts, to izstrādāja SIA “Tesla” un izbūvēja pēc iepirkuma rezultātiem SIA “UVC sistēmas”. Iepirkumā piedalījās septiņi pretendenti, piedāvājums bija plašs. Tagad te ir rezultāts.”

Šis projekts vēl nav nodots ekspluatācijai. “Nav vēl saskaņojums ar “Sadales tīkliem” par nodošanu tīklam, bet izmēģinājuma režīmā. Nu jau dažas dienas pastrādājot, rezultāts ir normāls,” saka Aivars. 

Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca ir atvērta, lai mazinātu klimata izmaiņu ietekmi uz pasauli, tādēļ ir parūpējušies, lai šis projekts būtu ilgtermiņa ieguldījums, kas atmaksājas jau šodien. Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas valdes locekle Maija Ancveriņa: “Tas ir gan atvieglojums mūsu maciņam, gan tam, ka mēs domājam par zaļāku vidi!” 

“Tā ir viena no sastāvdaļām, ko mēs esam vairāku gadu garumā veikuši, lai slimnīca būtu maksimāli nodrošināta ar elektroenerģiju dažādos gadījumos un lai tā būtu pēc iespējas lētāka. Mēs ejam un cenšamies sekot līdzi modernākām tendencēm,” stāsta Aivars Auniņš. 

Šobrīd saules paneļu stacija nodrošina slimnīcas darbībai aptuveni trešo daļu no nepieciešamās enerģijas. Aivars Auniņš dalās: “Pirmais, ko mēs darījām, bija dīzeļelektrostacija, kas palīdzēja arī vētras gadījumā, kad nebijas elektrības. Mēs vairākas dienas varējām nodrošināt pilnīgu darbību. Otrs – elektrības cenas samazināšanai, šī stacija, kas mums ziemā varbūt ne tik daudz, bet vasarā pie labas saules gaismas vajadzētu nodrošināt tuvu pie 100% nepieciešamo.” 

Saules paneļu finansējums iegūts no slimnīcas nopelnītājiem līdzekļiem. Kopējās projekta izmaksas sastāda 101 815 eiro. #SIF_MAF2023