Talsos labdarības tirdziņā zupas virtuvei saziedo vairāk nekā 2000 eiro

Talsu ir viena no retajām vietām visā Latvijā, kam ir sava zupas virtuve, turklāt tai darboties ļauj tikai vietējo ziedojumi. Tā sākusi savu otro sezonu, un jau pirmajā nedēļā sagaidījusi vairāk apmeklētāju nekā cerēts – tas nozīmē, ka arī līdzekļu vajag vairāk. Tāpēc pirmo reizi talsinieki vienojās īpašā Druvvalža labdarības tirdziņā, kur visi ienākumi nonāca zupas virtuvei.

Pirmajā Druvvalža labdarības tirdziņā savas sirdis atvēruši un par tirgotājiem kļuvuši tie, kuri ikdienā rosās pavisam citās sfērās. Tieši seniori ir vieni no biežākajiem zupas virtuves apmeklētājiem, tāpēc, lai atbalstītu savus vienaudžus, tirdziņā garu galdu piepildījusi arī Talsu pensionāru biedrība. “Mums ļoti labi iet! Mēs bijām ar pārtiku šeit jau, bet tagad jūs redzat, ka esam sarukuši jau uz to pusi. Un arī sklandrauši – Aldona Ieviņa sacepa vakar 70 gabalus. Es domāju, kur es ar tiem?! Bet redziet, cik palicis,” saka Rita Tomsone, Talsu pensionāru biedrības vadītāja.

Otram dot un izbaudīt, ka vari iepriecināt citus – to sestdien mācījās arī bērni un jaunieši. Mazpulkiem tirdziņos pieredze ir, un viņi atzīst, ka tieši šajā cilvēki ir ļoti atsaucīgi un devīgi. Valdemārpils mazpulka vadītāja Anda Dzene: “Mērķis – labdarība – ir liels un augsts, cilvēki atveras un ir gatavi ziedot.”

Tirdziņš sākās desmitos no rīta, tiešām sarūpētie gardumi, koši ziedi, rokdarbi un citi darinājumi pircēju vēderos, grozos un somās nonāca ļoti ātri.

Labdarības pasākums ilga trīs stundas, ieinteresēja arī mazos apmeklētājus ar dažādām krāsainām aktivitātēm, un andelēšanās noslēdzās ar vietējo uzņēmēju darinājumu izsoli. Jana Biezā ir zupas virtuves idejas autore, taču nu jau viņai palīdz visi Talsi, un Jana atzīst, ka redzēt notiekošo Druvvalža tirdziņā ir aizkustinoši. “Satikt šos cilvēkus, kuri visi ir atnākuši, lai atbalstītu! Man šķiet, ka man emocijas vēl ilgi nāks ārā. Latvijas līmenī nenotiek nekur tā. Es nekur neesmu dzirdējusi par šādu pasākumu. Vai vispār par to, ka uz ziedojumiem var noturēt zupas virtuvi,” saka biedrības “Baložu pasts” vadītāja Jana Biezā.

Pirmā zupas virtuves nedēļa jau aizvadīta, tajā jau ieradušies vairāk cilvēku nekā cerēts. Ja pērn pirmajā dienā atnāca astoņi, tad šoreiz 47. Nedēļas beigās jau 87. Biezā: “Kopā 366 porcijas jau pirmās nedēļas laikā.”

Kopīgiem spēkiem zupas virtuvei Druvvalža tirdziņā izdevies saziedot 2328,34 eiro, tādējādi nodrošinot 1455 siltas zupas porcijas, kas gada aukstākajā sezonā iepriecinās trūcīgos, maznodrošinātos un pensionārus.Foto: Edgars Lācis